Su nekantrumu ir dideliu džiaugsmu laukiu misijos pradžios. Esu nusiteikęs optimistiškai ir nė kiek nesibaiminu laukiančių fizinių sunkumų“, – tikino aktyvus kėdainietis Ignas Rusilas, šiųmetinės, jau dešimtosios „Misija Sibiras 2015“ ekspedicijos dalyvis.

Dešimtmečio ekspedicijos dalyviai prieš pat išvyką susitiko su šalies prezidente dalia Grybauskaite. Kėdainietis I. Rusilas – antras iš kairės.

Dešimtmečio ekspedicijos dalyviai prieš pat išvyką susitiko su šalies prezidente Dalia Grybauskaite. Kėdainietis I. Rusilas – antras iš kairės.

Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, I. Rusilas su dar 15 patriotiškai ir pilietiškai nusiteikusių jaunuolių traukiniu išvyksta į tolimąją Tomsko sritį, kur dvi savaites deramai tvarkys protėvių kapus, rinks istorijos fragmentus, bendraus su vietiniais žmonėmis. O grįžę, keliaus po Lietuvą ir visais savo įspūdžiais, išgyvenimais, gautosiomis pamokomis dalinsis su tautiečiais.

„Labai didžiuojuosi, kad tapau dešimtmečio „Misija Sibiras 2015“ dalyviu. Iki šiol tekdavo tik prisidėti organizuojant šį projektą, todėl labai nudžiugau, kai nusišypsojo laimė ir pačiam misijoje sudalyvauti“, – sakė I. Rusilas, kuris kartu yra ir ekspediciją organizuojančios organizacijos „Jauniems“ vadovas.

Paklaustas, ar nesibaimina laukiančių fizinių sunkumų, tokių kaip ilgas ir varginantis ėjimas su sunkiomis kuprinėmis, uodų spiečių ar paprasčiausio nuovargio, I. Rusilas patikino apie tai nė nepagalvojęs. „Vykti, eiti pirmyn skatina didelė motyvacija, pareiga ir užsidegimas. Be to, ir visa surinkta komanda yra puiki, motyvuota, pasirengusi iššūkiams“, – užtikrintai kalbėjo jis.

Visas pasirengimas misijai vyko apie mėnesį laiko: vyko susitikimai su tremtiniais, dalyviai skaitė jų prisiminimus, mokėsi ir praktinių, misijoje praversiančių įgūdžių, tokių kaip, pavyzdžiui, kryždirbystė. „Medžio darbų šiųmetėje ekspedicijoje bus kaip niekada daug, todėl mums reikėjo pamokų. Kryždirbystės meistrai ir supažindino ne tik su teorija, kaip atskirti medį, iš kurio galima daryti kryžių, kaip jį apdoroti, kad kryžius stovėtų kelis dešimtmečius, o ne kelis metus, tačiau gavome ir praktinių užduočių – patys gaminome kryžius. Visos šios žinios labai pravers“, – teigė I. Rusilas.

Pašnekovas pasidžiaugė ir stipriu visuomeniniu bei valdžios atstovų palaikymu. Prieš pat misijos pradžią, dalyviai buvo pakviesti į prezidentūrą, kur susitiko su šalies prezidente Dalia Grybauskaite, supažindino ją su misijos uždaviniais, parodė vietas, kuriose tikisi apsilankyti. Prezidentė savo ruožtu paprašiusi ten vis dar gyvenantiems lietuviams perduoti linkėjimų.

Socialiniame tinkle „Facebook“ bei misijos internetinėje svetainėje http://2015.misijasibiras.lt/ bus galima kasdien sekti misijos dalyvių įspūdžius, išgyvenimus, patiriamus nuotykius, peržiūrėti nuotraukas.

Šiais metais pirmą kartą prie misijos prisijungia ir Latvijos bei Estijos piliečiai. Iš viso ekspedicijoje dalyvaus 16 žmonių. Į Sibirą kartu su jaunimu vyks architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Numatyta aplankyti Kolominskie Grivy (Čainskij rajon), Narym (Parabelskij rajon), Belyj Jar (Verchneketskij rajon), Kuruzurovo, Kurolino, Ust Jamy (Parabelskij rajon), Parabel (Parabelskij rajon) gyvenvietes.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.