Sekmadienį Gruzijos sostinėje Tibilisyje prasideda Europos jaunimo olimpinis festivalis, kuriame startuos ir 45 jaunieji Lietuvos sportininkai.

Tarp 45 jaunuolių, ginsiančių Lietuvos garbę Gruzijoje, ir kėdainietis D. Astrauskas.

Tarp 45 jaunuolių, ginsiančių Lietuvos garbę Gruzijoje, ir kėdainietis D. Astrauskas (trečias iš dešinės).

Penktadienį jie buvo išlydėti į vienas svarbiausių varžybų savo karjeroje.

Lietuvai atstovaus perspektyviausi sportininkai, kurie rungsis šešiose sporto šakose (lengvoji atletika, dviračiai, dziudo, gimnastika, tenisas ir plaukimas).

Tarp vienuolikos mūsų šalies delegacijos plaukikų ir vienas kėdainietis Darijus Astrauskas. Penkiolikmetis jaunuolis jėgas badys 50 ir 100 metrų distancijose laisvuoju stiliumi. D. Astrauską treniruojantis Tomas Pakštys tikisi, kad jo auklėtiniui pavyks puikiai pasirodyti: „Darijui linkiu sėkmės. Jis pastaruoju metu tikrai puikiai plaukia, tad linkiu iš Gruzijos grįžti su medaliu.“

Darijus jėgas badys 50 ir 100 metrų distancijose laisvuoju stiliumi.

Darijus jėgas badys 50 ir 100 metrų distancijose laisvuoju stiliumi.

Jaunuosius sportininkus į Gruziją išlydėjo jo ekscelencija Valdas Adamkus su žmona Alma, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei kiti jaunimui neabejingi sporto specialistai. D. Gudzinevičiūtė priminė jaunimui olimpinį principą: „Svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Tai bus tik maža dalis jūsų ateities karjeros rezultato.“

Statistika byloja, kad šie festivaliai mūsų šalies jaunimui gana sėkmingi. Medalius Lietuvos delegacijos iškovojo vienuolikoje festivalių ir tik iš pirmojo festivalio grįžo be apdovanojimų.

Daugiausia, net dešimt, apdovanojimų Lietuvos jaunimas 2011 m. parvežė iš Turkijos uostamiesčio Trabzono, kuriame visų spalvų medalius iškovojo Rūta Meilutytė, auksą laimėjo lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir krepšinio rinktinė, sidabras sužibo plaukiko Dano Rapšio, lengvaatletės Livetos Jasiūnaitės ir gimnasto Roberto Tvorogalo rankose, bronza pasipuošė lengvaatletis Povilas Dabašinskas bei dvi tenisininkės – Justina Mikulskytė ir Ugnė Paražinskaitė.

Sportinės karjeros pradžioje Europos festivalių medalius iškovojo ir kiti šiandien gerai žinomi sportininkai: Rasa Drazdauskaitė, Rolandas Gimbutis, Karina Vnukova, Lina Grinčikaitė, Karolis Bauža, Giedrius Titenis, krepšininkai Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Žygimantas Janavičius, Edgaras Ulanovas, Domantas Sabonis ir kiti.

Tryliktame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje rungtyniaus apie 3,5 tūkst. 14-18 metų sportininkų iš 50 valstybių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.