Spalio 26–31 dienomis Vilniuje vyko Europos rankų lenkimo čempionatas „EuroArm 2021“. Lietuvos rinktinėje šaliai atstovavo ir rankų lenkėjas Adolfas Bieliauskas iš Kėdainių.

Nors sportininkas su negalia įgyvendino ne vienerius metus siektą tikslą – pasivaržyti su pajėgiausiais kitų šalių atstovais, dėl neiškovoto medalio jis smarkiai apgailestauja.

Varžybose vyras dalyvavo po netikėtai patirtos traumos, dėl kurios sako galįs kaltinti tik save, tiksliau – sportines ambicijas.

Europos rankų lenkimo čempionate praėjusį ketvirtadienį kėdainiškis varžėsi kairiąja ranka, vyrų su negalia grupėje prie sėdimo stalo. „Kova buvo stipri, varžovai iš Ukrainos, Kroatijos buvo ypač pajėgūs. Likau ketvirtas – penktas“, – pasakojo sportininkas.

Kėdainiuose šios sporto šakos entuziastų nėra, tad sportininkas treniruojasi ir „varžosi“ su specialia įranga Kėdainių sporto centre ir savo namuose. Iš šalies varžybų ir čempionatų A. Bieliauskas parkeliauja su medaliais – jų skaičius artėja prie trisdešimties. „Lietuvoje vieni kitus pažįstame, žinome silpnąsias vietas, todėl norėjosi išbandyti jėgas su Europos sportininkais. Tikrai ne gėda buvo susitikti, pasivaržyti, tačiau dėl pralaimėjimo galiu kaltinti tik save“, – neslepia nusivylimo sportininkas.

Pasak jo, sukliudė ne kas kitas, o sportinės ambicijos. Vyras šių metų birželį Lietuvos rankų lenkimo sporto čempionate, savo grupėje, iškovojo pirmąją vietą kaire ranka ir antrąją – dešine. Kairiąja ranka nenugalimas kėdainiškis užsibrėžė siekti pirmos vietos ir dešine ranka, nes laukė dar kelios varžybos. Deja, visus planus netikėtai sujaukė rugpjūtį treniruojantis namuose patirta trauma.

„Persistengiau norėdamas kuo geriau pasirodyti. Nutraukiau dešinės rankos sausgyslę. Sekė skubi operacija, mėnuo ligoninėje. Fizinio skausmo nebijau, tačiau psichologiškai buvo labai sunku. Juk ruošiausi varžyboms, o jos apskritai buvo atšauktos“, – sakė A. Bieliauskas.

Dar gulėdamas ligoninėje sportininkas sulaukė kvietimo dalyvauti Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėse ir Europos rankų lenkimo čempionate. „Trenerės Neringos Daugėlienės paprašiau, kad atvežtų man į ligoninę svarmenis, gumas, ir pradėjau treniruotis sveikąja ranka“, – atkaklumu stebina kėdainiškis.

Tad spalio 6 dieną A. Bieliauskas jau dalyvavo XIII-ose Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėse Garliavoje ir užėmė pirmąją vietą.

Iš spalio 6 d. vykusių Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynių Adolfas Bieliauskas grįžo su pirmosios vietos medaliu. Europos rankų lenkimo čempionate praėjusį ketvirtadienį pranašesni buvo varžovai iš kitų šalių.

„Dėkoju rėmėjams ir visiems mane palaikantiems – įmonės „Daumantai LT“ direktoriui Sauliui Grinkevičiui, savivaldybės Kultūros ir sporto skyriui bei skyriaus vedėjo pavaduotojui Gediminui Misiui, Kėdainių sporto centrui, darbuotojui Aurimui Sakavičiui, trenerei Neringai Daugėlienei.  Atsiprašau, kad nepateisinau lūkesčių. Dabar manau, kad sportininką reikia skatinti po to, kai parodys rezultatus, o ne iš anksto“, – sakė sportininkas.

Žinoma, nuleisti rankų jis nesiruošia. „Šiemet varžybų jau nebus, darysiu išvadas, labiau žiūrėsiu savęs ir ruošiuosi kitiems metams“, – gyvenimo be sporto ir be tikslų siekimo neįsivaizduoja A. Bieliauskas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.