Šią savaitę Lietuvoje įsigaliojęs karantinas dėl koronaviruso plitimo grėsmės, gyventojus verčia ne tik labiau stebėti aplinką, bet ir žmones, su kuriais tenka bendrauti. Todėl į „Kėdainių mugę“ kreipėsi susirūpinusi kraštietė, klausdama, ar vasario mėnesio pabaigoje kalnuose su šeima slidinėjęs Kėdainių ligoninės gydytojas traumotologas, rajono savivaldybės tarybos narys Alfredas Hofmanas, dvi savaites neturėjo save izoliuoti ir vengti kontakto su aplinkiniais. Tuo tarpu pats gydytojas, pasak susirūpinusios kraštietės, iš karto po atostogų keliavo į darbą.


Tikėjosi, kad viskas bus gerai

Dar vasario 26 dieną iš Europos šalių pradėjo sklisti ypatingai grėsmingos žinios –   koronavirusas sklinda tiesiog žaibiškai, o užsikrėtusiųjų skaičius auga tiesiog nevaldomai. Būtent dėl šios priežasties dar vasario 26 dieną Lietuvoje nuspręsta paskelbti ekstremalią situaciją.

Tačiau net tuomet ne tik Europos, bet ir mūsų šalies gyventojai į koronaviruso plitimo grėsmę žvelgė pro pirštus: į kitas šalis keliavo darbo reikalais, neatidėjo suplanuotų atostogų, taip pat vyko slidinėti į pamėgtus kurortus. O labiausiai lietuvių mėgstamos slidinėjimo vietos įsikūrusios būtent ten, kur šiuo metu nustatoma itin daug susirgimų koronavirusu atvejų – Italijoje, Austrijoje, Slovakijoje.

Atostogų metu slidinėjo

Kaip rodo „Kėdainių mugės“ turima informacija, dar vasario mėnesį į užsienį su šeima slidinėti buvo išvykęs ir Kėdainių ligoninės gydytojas A. Hofmanas. Socialiniame tinkle Facebook dalinamasi slidinėjimo kalnuose akimirkomis. Vienas jų buvo patalpintas vasario 28 dieną, o į Lietuvą A. Hofmanas grįžo kovo mėnesio pradžioje, kai jau buvo nustatytas vienas koronaviruso atvejis.

„Žinau, kad grįžęs iš atostogų šis Kėdainiuose itin gerbiamas gydytojas ėjo į darbą. Todėl kyla klausimas, ar jis su visa šeima neturėjo izoliuotis namuose, kaip rekomendavo specialistai“, – „Kėdainių mugei“ atsiųstame laiške nuogąstavo kėdainietė.

O sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis dar vasario 25 dieną, tuo metu kai A. Hofmanas atostogavo užsienyje, pabrėžė, kad „situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis“.

Gydytojo A. Hofmano ir jo šeimos atostogas kalnuose sekusiems iš karto kilo klausimas, ar grįžus po atostogų dvi savaites neteks gyventi karantino režimu.

„Iš atostogų kalnuose, ypatingai iš Šiaurės Italijos, grįžusius lietuvius raginame dirbti nuotoliniu būdu. Jiems aiškiai turi būti duodamos rekomendacijos, kad jie neitų į darbą ir laikytųsi dviejų savaičių izoliacijos, vengtų masinių susibūrimo vietų“, – dar vasario mėnesio pabaigoje pabrėžė A. Šešelgis.


Direktorius problemos nemato

Kaip „Kėdainių mugei“ teigė Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas, gydytojas A. Hofmanas po atostogų iš tikrųjų grįžo į darbą.

„Esmė ta, kad gydytojas tikrai neatostogavo Italijoje, kur šiuo metu yra didžiausias Europoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius“, – pabrėžė S. Skauminas. Jo teigimu, šiandien Kėdainiuose yra medikų, kurie neseniai keliavo po užsienio šalis ir dabar gyvena saviizoliacijos režimu.  

Informaciją apie gydytojo A. Hofmano atostogas patvirtino ir Lietuvos Gydytojų Sąjungos Kėdainių filialo ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro, Kėdainių ligoninės Jungtinės Profesinių Sąjungų atstovybės pirmininkė Raimonda Augienė, kurios teigimu pats A. Hofmanas jai sakė, kad „jų šeima į Italiją ar kitas tuo metu paskelbtas rizikos šalis nevyko“.

About The Author

Related Posts

7 komentarai

 1. nijole

  Vienasaliskas straipsnis, nes gydytojui nebuvo leista pasisakyti, atsakyti i jam mestus kaltinimus. Drasiai Alfredas gali duoti muge i teisma, vel robke mokes babkes.

  Atsakyti
  • Viktorija

   Visi grize is uzsienio privalo savizoliuogis, baudos turetu buti skiriamos jiems kiek zinau, ne zinaisklaidai!

   Atsakyti
  • Rita

   Tai tegul atsako ,kodėl ėjo į darbą, o ne socializavosi , yra laiko, tegul parodo pasą su Ukrainos viza, jei nebuvo Šiaurės Italijoje,Daktarai irgi žmonės, jie gali irgi sirgti, visiems bendra tvarka.Šaunuolliai muges žurnalistai, kad keliate aktualias temas.

   Atsakyti
  • Nijolei

   Manau, kad niekas jam nedraudžia atsakyti. Gal geriau vėliau negu niekad. Bet, manau, už jį atsakys jo judėjimo ruporas, nereikės net pačiam atsakinėt.

   Atsakyti
   • Jorune

    Jam turėjo būti duota atsakyti prieš leidžiant straipsnį. Mugės Robke puikiai tai žino ir vėl dreba kinkos, nes babkes mokės. Grinkaus kantrybė ne geležinė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.