Antradienis, 1 liepos, 2025
21.7 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosKėdainietė galėjo likti be namų: nelaimės pavyko išvengti

Kėdainietė galėjo likti be namų: nelaimės pavyko išvengti

-

Namuose esanti elektros įranga kai kuriose situacijose gali kelti pavojų tiek žmonėms, tiek jų turtui. Tuo įsitikino viena kėdainietė. Tai, ką ji pamatė, paskatino kreiptis į ugniagesius.

Kaip informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė, birželio 30-osios vakarą, apie pusę šešių, pranešta, kad į namus, esančius J. Basanavičiaus g., grįžusi moteris rado sudegusią garso kolonėlę, elektros lizdą, sutrūkinėjusį baldų komplektą. Pranešėja sakė, kad dabar gaisro požymių nėra, tad  Bendrasis pagalbos centras ugniagesių į moters namus nesiuntė. Apie įvykį informuotas gaisrus tiriantis pareigūnas, kuris ir nustatys priežastį, kodėl taip nutiko.

Atsakingumas padeda išvengti nelaimės

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų kasmet šalyje kyla keli šimtai gaisrų. Žmonės ne tik praranda savo turtą, bet ir patys žūsta arba būna traumuojami.

Dažniausios tokių gaisrų priežastys – netvarkinga elektros instaliacija, nusidėvėjusios buitinių elektros prietaisų detalės ir neatsargus žmogaus elgesys.

Dažniausiai dega šaldytuvai, skalbimo mašinos, televizoriai, viryklės, gartraukiai.

 „Apmaudu, kai dėl be priežiūros palikto veikiančio televizoriaus ar ant lovos numesto įkraunamo telefono šeima per kelias akimirkas netenka viso turto.

Norėdami būti saugūs, gyventojai privalo ne tik prižiūrėti namie naudojamus elektros prietaisus, laikytis gaisrinės saugos taisyklių, bet ir įsirengti autonominius dūmų detektorius, nes jie aptinka dūmus vos prasidėjus gaisrui, todėl žmonės spėja evakuotis, iškviesti pagalbą, o kartais ir patys ugnį užgesinti. Deja, juos namuose įsirengę turi toli gražu ne visi gyventojai“,– sako PAGD specialistai. 

Į ką reiktų atkreipti dėmesį saugant savo turtą?

Išeinant iš namų reikėtų pažiūrėti, ar išjungta indaplovė, skalbimo mašina, lygintuvas ar kiti prietaisai. Taip pat svarbu nepalikti krauti kompiuterių ir mobiliųjų telefonų per naktį, nes yra buvę atvejų, kai jie perkaista ir užsidega.  Jei kraunate elektrinį paspirtuką, jo irgi nepalikite be priežiūros.

„Bene daugiausia gaisrų kyla dėl šaldytuvų. Kadangi jie dirba dieną ir naktį, laikui bėgant, gali nusidėvėti įvairios dalys, įskaitant relinius jungiklius ir kompresorius, kurie yra vienas iš pagrindinių šaldytuvų užsidegimo šaltinių.

Prieš pradedant naudoti buitinį elektros prietaisą, būtina perskaityti  jo naudojimo instrukciją. Negalima perkrauti  elektros tinklo vienu metu sujungus daug buitinių prietaisų. Reikėtų patikrinti, ar  nepažeisti, nenutrūkę jų laidai, ar nepažeista izoliacija, saugoti, kad elektros laidai, kištukiniai lizdai, kištukai ar patys elektros prietaisai nesušlaptų ar nesudrėktų.

O jeigu gaisro išvengti nepavyko ir pradėjo veikti autonominis dūmų detektorius, pirmiausia reikia savarankiškai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pavojaus lygį. Pirmasis veiksmas, kurio reikia imtis – tai iškviesti pagalbą skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Tuomet išjungti prietaisą iš elektros tinklo – ištraukti kištuką iš lizdo, o tik paskui gesinti. Jeigu neįmanoma išjungti srovės, ugnį malšinti galima tik angliarūgštės ar milteliniais gesintuvais. Jokiu būdu negalima gesinti vandeniu!

Parengta pagal Kauno PGV ir PAGD inf.

Taip pat skaitykite