„Išmok 10 šokių per 10 minučių“ – taip vadinasi projektas, pakvietęs daugiau nei du šimtus kėdainiečių visą spalio mėnesį nemokamai mokytis įvairiausių pramoginių ir solo latino šokių.

Kėdainių sportinių šokių klubo „Vilnis“ vadovas, treneris Ivanas Tokarevas teigė, kad mintis išmokyti suaugusiuosius pramoginių bei ritminių šokių, kilo pasižvalgius po užsienį, kur teigiama, kad išmokti šokti gali kiekvienas, nes ritmas ir energija yra tarsi įgimta mūsų judėjimo dalis.

Šokių nauda – neišmatuojama

Pasak I. Tokarevo, šokių nauda emocinei ir fizinei sveikatai – neišmatuojama, nes koordinuoti judesiai organizmą veikia kompleksiškai, t. y., vysto ne vieną raumenų grupę, o viską kartu: „Netgi lėtas valsas skatina paprakaituoti, nes reikia ne tik įsiminti techniką bei išlaikyti taisyklingas kūno padėtis, svorio perkėlimą nuo vienos kojos ant kitos, o taip pat svarbu rūpintis ir partneriu, kad neužmintum jam ant kojos.“

,,Aš nesitikėjau, kad Kėdainiuose bus tiek norinčių šokti,“ – teigė trenerė N. Tokareva.

„Paskelbus apie šį projektą, per keletą dienų užsiregistravo per 200. Nesitikėjau, kad Kėdainiuose bus tiek norinčių šokti.

Suprantu, kad didmiesčiuose žmonėms labiau įprasta šokti. Labai nustebau ir apsidžiaugiau, kad kėdainiškiai tokie aktyvūs. Todėl buvo surinktos dvi šokėjų grupės – norinčiųjų šokti po vieną užsiregistravo 150, kita dalis šoks poromis. Šoksime visą spalį, kiekvieną dieną“ – apie projektą, kurį finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė, pasakojo klubo vadovė ir trenerė Natalija Tokareva.

Projektą finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Kokius šokius šoks dalyvaujantys šiame projekte?

Per spalį kėdainiečiai išmoks dešimt šokių. Kaip sakė klubo vadovas ir treneris I. Tokarevas, šokti gali visi, nes šokių žingsneliai yra labai paprasti, kuriuos vėliau, kiek pramokus, belieka sujungti.

Kėdainių sportinių šokių klubo „Vilnis“ vadovas, treneris Ivanas Tokarevas teigė, kad šokių nauda – neišmatuojama.

„Tam, kad šoktum lėtą valsą, pakanka mokėti žengti žingsnelį pirmyn, atgal ir pristatyti kojas. Jei šoktume trigubą žingsnelį – jau bus polka. Trigubas žingsnelis su rok judesiu – turėsime svingą, o rok judesys pirmyn ir atgal – salsa, rok judesys su žingsniais vietoje – mambo ir t. t. Mes norime įrodyti, kad juos gali išmokti kiekvienas. Jeigu pavyks, išmoksime ir vienuoliktą, ir dvyliktą šokį“, – komentavo šokių klubo vadovas.

I. Tokarevas patikina, kad rezultatas turėtų būti puikus: ,,Išmoksime visus šokius ir manau, kad kažkas iš tų žmonių norės toliau tobulėti ir prisijungs prie šokėjų, lankančių treniruotes mūsų klube. Yra tokių, kurie šoka pas mus jau 10 metų. Vadinasi, jiems šokti patinka.“

Šokėjų nuotaikos – pozityvios

Prieš treniruotę ir po jos pakalbinti šokėjai jautėsi puikiai ir džiaugėsi šokių pamokomis.

Jūratė Kavaliauskienė: ,,Esu kineziterapeutė, į šokių pamokas atvykstu iš Kalnaberžės. Internete, nors ir susirandi šokių pamokėles, bet vis tiek nėra aiškumo, o čia labai aiškiai parodo žingsnelius.

Jūratė Kavaliauskienė į šokių pamokas atvyksta iš Kalnaberžės.

Šokti man labai patinka, su vyru važiuojame pasišokti į Kauną, ,,Bernelių užeigą“, nes Kėdainiuose nerandame tokios vietos. Juk norisi ir gražią suknelę apsirengti, o vyrui kostiumą apsivilkti, tuo pačiu ir pavakarieniauti. Šokame įvairius šokius, nes šokis – tai kūno išraiška, judesys, atsipalaidavimas. Per judesį labai atsipalaiduoja kūnas, „išeina“ susikaupusios emocijos. Šokis nuima stresą, nes nuolat patirdami stresą mes susergame. Pasimokiusi šokių žingsnelių čia, pamokysiu ir vyrą, nes jis šiuo metu išvykęs. Kultūrinis gyvenimas man nėra svetimas – aš užaugusi scenoje – mano mama buvo Kalnaberžės kultūros namų direktorė, dirbo ir Anykščiuose“.

Audronė Lukošiūtė: „Ilgą laiką šokau tautinius šokius – mokyklos laikais, studijų metais. Esu specialioji pedagogė-logopedė. Šokis visuomet labai patiko. Buvo laiko tarpas, kai šokiai nutrūko, o dabar – vaikai užaugo, atsirado daug laisvo laiko, tad norisi daugiau pajudėti. Labai apsidžiaugiau radusi skelbimą apie šį projektą ir kad dar suspėjau jame dalyvauti. Tikrai rasiu galimybę atvykti į šokių pamokas. Mėgstu pajudėti, pasivaikščioti, bet vis norėdavosi šokti. Su malonumu žiūrėdavau šokių projektus per televiziją, nepraleisdavau dailiojo čiuožimo tarptautinių čempionatų.“

Mindaugas Minikevičius: „Pamačiau skelbimą internete ir nutariau pasimokyti šokių žingsnelių. Atvykau vienas, nes norėjau paįvairinti, pakeisti savo aplinką. Retsykiais einu sportuoti į sporto salę.

Mindaugas Minikevičius tikisi, kad į šokių pamokas ateis ir daugiau vyrų.

Nesu šokėjas, bet norėjau gyvenime išmėginti ką nors naujo. Dirbu su nekilnojamuoju turtu. Prieš kelis metus, gyvendamas Klaipėdoje, buvau pradėjęs lankyti šokius, o persikrausčius į Kėdainius, šokių pamokas teko nutraukti. Gyvenime teko šokti diskotekose ar panašiai, bet realiai tai nauja patirtis. Nustebau, kad tarp tiek moterų ir merginų buvau vienas vyras, manyčiau, kad į kitą pamoką vyrų ateis daugiau.“

Jūratė Tylienė: „Šis šokių projektas man buvo kaip nuotykis, nes mes su Jolanta Vaišviliene daug kur mėgstame dalyvauti. Šį kartą užsiregistravome paslapčia viena nuo kitos. Likus vienai dienai iki šio projekto pradžios Jolanta manęs paklausė, ar aš nenorėčiau čia sudalyvauti. Atsakiau, kad aš irgi užsirašiau. Aš visą gyvenimą gyvenu su šokiu. Šokau vaikystėje, mokykloje. Besimokydama medicinos mokykloje turėjau savo šokių grupę, po to, pradėjusi dirbti Kėdainiuose vedžiau aerobikos pamokas – turėjau net keturias grupes. Šokis mane atpalaiduoja, pamiršti visas negandas, sunkumus. Atrodo, kad vėl iš naujo gyvensi šokio ritmu.“

A. Raicevičienės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: Kėdainių sporto centro salėje susirinko gausus būrys šokančių kėdainiečių.

Panašios naujienos