Janinos Monkutės-Marks muziejus kviečia nepraleisti tarptautinės parodos „Kas yra pluoštai?“ ir užsukti į ją lydinčias nemokamas menines popieriaus dirbtuvėles „Pluoštai“.

Kėdainiečiai turi unikalią galimybę prisiliesti prie trijų žemynų menininkų žvilgsnio į pluoštą.

Kėdainiečiai turi unikalią galimybę prisiliesti prie trijų žemynų menininkų žvilgsnio į pluoštą.

Kėdainiečių pamėgtose erdvėse trečią kartą pristatoma japonų kuratorės ir menininkės Kakuko Ishii atvežta paroda. Kuratorė atrinko 10 lietuvių bei 66 užsienio kūrėjų darbus ir surengė unikalią parodą Kėdainiuose. „Ši paroda eksponuojama tik Kėdainiuose. Joje – Azijos, Amerikos ir Europos kūrėjų žvilgsnis į pluoštą. Parodoje – net 114 darbų. Norėjau parodyti kuo platesnį žvilgsnį į vis labiau populiarėjantį pluoštą. Tad čia eksponuojami įvairiausi mažučiai meno kūriniai, kurie derina tiek tradicines, tiek inovatyvias formas, medžiagas bei technikas“, – sakė parodos iniciatorė Kakuko Ishii.
Pasak parodos rengėjų, pluoštas labai intriguojanti ir įdomi medžiaga. „Anglų kalbos žodis „fiber“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia skaidulą, gyslelę, pluoštą, taip pat – tekstūrą, struktūrą ir net maistinę skaidulą. Kai kas juo net apibūdina žmogaus charakterį. Kiekviena šalis skirtingai interpretuoja žodžio „fiber“ prasmę, tad skirtingi kūrėjai labai skirtingai savo darbais atsako į klausimą – kas yra pluoštas?

Į parodos atidarymą atvyko nemažai menininkų, kurie mielai dalijosi savo kūrybinėmis patirtimis.

Į parodos atidarymą atvyko nemažai menininkų, kurie mielai dalijosi savo kūrybinėmis patirtimis.

Daugybė menininkų savo darbams renkasi labai įvairias medžiagas, pasitelkia fantaziją ir savitai pažvelgia į pluoštus. Manau, kad ši paroda yra tiesiog žavinga“, – sakė viena iš dviejų prodoje savo kūrybą eksponuojančių kėdainiečių Aušra Sedlevičiūtė. Be jos kūrybos galima pamatyti ir Astos Fedaravičiūtės-Jasiūnės darbus.
Muziejaus šeimininkai labai džiaugiasi, kad parodą lydi ir kūrybinės dirbtuvėlės. Jų metu kėdainiečiai galės japonišku rašalu ant japoniškų vėduoklių piešti įvairius paveikslus.
Dirbtuvėlių dalyviai ne tik patys kuria, bet ir daug diskutuoja apie pluoštą ir jo kūrybą.
Pažintis su pluoštu Janinos Monkutės-Marks muziejuje dar vyks liepos 23 dieną, rugpjūčio 6 ir 20 bei rugsėjo 3 dieną. Būtina išankstinė registracija el. paštu: galerija@jmm-muziejus.lt

[tribulant_slideshow gallery_id=”197″]

Panašios naujienos