Rugsėjo 29-ąją yra švenčiamos Mykolinės. Ta proga Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro darbuotojai Arnetų name organizuoja renginį ,,Norint švęsti Mykolines reikia bulvių ir pintinės”.

Mykolinės, senolių teigimu, anksčiau buvo siejamos su bulviakasio pabaiga (dažniausiai būdavo kviečiama talka), derliumi, pabaigtuvių vaišėmis ir „auksiniu rudeniu“ arba „bobų vasara“. Kitados per šias paskutines šiltesnes ir saulėtas dienas buvo pagerbiamos ir apdovanojamos „bobutės“ – kaimo gimdyvių pribuvėjos. Mykolinės – tai ir visų kitų metinių duoklių atidavimo terminas, ir kaimo vaikų mokslo metų pradžia-pabaiga.

Nori priminti senąsias tradicijas

,,Mykolinių proga Arnetų namo kiemelyje vyksiančio renginio metu Tradicinių amatų centro vytelių pynimo amato meistrė Birutė Šinkūnienė mokys pinti bulvinį krepšį. Agronomė supažindins su naujomis bulvių veislėmis ir atsakys į jums rūpimus klausimus, skanausime jaunojo ūkininko užaugintas bulves. Renginio metu bus galimybė įsigyti krepšių ir bulvių“, – teigia organizatoriai ir primena, kad renginys ,,Norint švęsti Mykolines reikia bulvių ir pintinės” vyks rytoj, penktadienį, 16 val. Arnetų name (Radvilų g. 21).

Parengta pagal organizatorių inf.

Panašios naujienos