Jei kai kuriems kovidu persirgusiems valdininkams uoslė ir nesugrįžo, ne taip ir svarbu – mat prieš kėdainiečius kankinančią smarvę jie vis tiek yra bejėgiai. Rajono valdžia gali tik prašyti pramonininkų per ekstremalią kaitrą pristabdyti darbus, dėl kurių sklinda kvapai.

Iš pramonės įmonių sklindantys kvapai per alinančius karščius dar labiau suintensyvėjo. Kėdainiečiai skambučiais užatakavo rajono savivaldybę, tarybos narius ir pačias įmones.

Kėdainių rajono savivaldybės žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė trečiadienį „Kėdainių mugei“ sakė, jog į srutų panašūs kvapai miestą pasiekia iš cukraus fabriko, esančio Pramonės rajone.

Pasak vedėjos, kad būtų viršytos leistinos aplinkosauginės normos, duomenų nėra. Todėl valdininkai gali tik prašyti ir siųsti raštus.

Ir vėl – cukraus fabrikas

„Tikrai dėl kvapų gauname signalų iš gyventojų. Jau paskambinome į visas įmones, iš kurių tie kvapai gali sklisti šiomis karštomis dienomis,  – susirūpinimą patvirtino I. Matyžiūtė. – Na, o pagrindinis „kvepintojas“ – bendrovė „Nordic Sugar Kėdainiai“.

Žemės ūkio ir aplinkosaugos specialistė sakė, kad cukraus fabrike šiuo metu valomi dumblo nusodinimo tvenkiniai ir tas nemalonus kvapas gali sklisti tik iš ten. I. Matyžiūtė sakė kalbanti su fabriko aplinkosaugos specialiste kasdien ir prašanti, kiek įmanoma, stabdyti tuos darbus bent šiomis ekstremaliomis dienomis.

„Fabriko atstovai bendrauja geranoriškai, – patvirtino savivaldybės skyriaus vedėja. – Susitarėm, kad stebės situaciją, vėjo kryptį. Visai darbų sustabdyti fabrikas negali, nes, kaip ten bebūtų, artėja cukrinių runkelių perdirbimo sezonas ir jie turi pasiruošti – atlikti planinius darbus.“

Perspėjo visus kvapų skleidėjus

I. Matyžiūtė sako, jog prašymai riboti veiklą, skleidžiančią kvapus, išsiųsti ir kitoms įmonėms, dėl kurių veiklos gali sklisti nemalonūs kvapai – UAB „Aristavos ūkis“, laikančiai arti tūkstančio galvijų, UAB „Krekenavos agrofirma“. UAB „System“ kiaulininkystės kompleksas praėjusią savaitę buvo tikrintas. Pažeidimų nerasta.

„Tiesiog oras, karštis padaro savo“, – sako savivaldybės žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja I. Matyžiūtė.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.