Vaiva Milkeraitienė,

Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas

Už sunkų sveikatos sutrikdymą, 39 metų kėdainiečiui G. P. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai vakar priimtu nuosprendžiu skyrė 3 metų ir 6 mėnesių  laisvės atėmimo bausmę.

G. P. nuteistas už tai, kad 2021 m. vasario 19 d. apie 21 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, buto, esančio Kėdainiuose, kambaryje, tarpusavio konflikto su nukentėjusiuoju metu, tyčia ne daugiau, kaip tris kartus dūrė aštriu, duriančių pjaunančių savybių turinčiu įrankiu, galimai peilio geležte, nukentėjusiajam į įvairias kūno sritis: dešinį skruostą, krūtinės šoną, tuo padarė nukentėjusiajam durtines ir pjautines žaizdas, gyvybiškai svarbių organų pažeidimus, dėl ko sunkiai sutrikdė nukentėjusiojo sveikatą.

G. P. kaltu neprisipažino, neigė sužalojęs nukentėjusįjį, nurodė, kad nukentėjusysis galėjo išeiti iš buto ir būti kažkieno sužalotas koridoriuje, tvirtino, jog su nukentėjusiuoju nekonfliktavo, kodėl kviesdamas pagalbą jis nurodė, kad nukentėjusysis yra supjaustytas, nors, kaip tvirtino, tuo laiku dar nežinojo jo sužalojimų padarymo mechanizmo – negalėjo paaiškinti.   „Matėsi, kad kažkokia bala yra, bet ar kraujas ar ten kas, nesuprato. Skambindamas greitajai jis nežinojo kas yra nukentėjusiajam“.- teigiama teismo nuosprendyje.

Nukentėjusiojo teigimu, apie 2021 m. vasario 19 d. prisimena tik tiek, jog buvo mieste, nusipirko zefyrų, atėjo į kitą miesto dalį ir prabudo reanimacijoje. Apie savo sužalojimo aplinkybes nieko neprisimena. Sužalojimo datą jam pasakė VšĮ Kėdainių ligoninėje kai išleidinėjo. Seselės ligoninėje taip pat sakė, kad komoje jis gulėjo 12 dienų, kad jį operavo 6 valandas.  

Skiriant bausmę G. P., teismas įvertino tai, kad padarytas sunkus nusikaltimas, G. P. teistas 9 kartus, tame tarpe 6 kartus už smurtinius nusikaltimus, tai yra viešosios tvarkos pažeidimus, pasipriešinimą policijos pareigūnui, už motinos sumušimus – tai yra linkęs smurtauti, teistumas neišnykęs, dar viena baudžiamoji byla neišnagrinėta, baustas administracinėmis nuobaudomis, baudų nemoka, todėl tos nuobaudos galioja, iki suėmimo nedirbo, Užimtumo tarnyboje nebuvo registruotas – neturėjo jokio legalaus pragyvenimo šaltinio; atsižvelgė ir į nukentėjusiojo, kuris teismui pareiškė, kad kaltinamajam atleidžia ir nenorėtų, jog jis būtų pasiųstas į pataisos namus, poziciją.

„Kaltinamasis, būdamas suaugęs, psichiškai sveikas ir teistas už smurtinio pobūdžio nusikaltimus, nors ir būdamas neblaivus, tačiau suprasdamas savo veiksmų pavojingumą – ką įrodo ir jo įvykio vietoje sąmoningai pateikta melaginga versija, suvokė, jog durdamas peiliu ar peilio geležte nukentėjusiajam jis gali jį sužaloti ir to siekė, todėl veikė tiesiogine tyčia.“- konstatavo teismas.

Kauno teritorinė ligonių kasa pareiškė 11 477,41 Eur civilinį ieškinį dėl išlaidų, susidariusių teikiant nukentėjusiajam gydymo paslaugas, atlyginimo, kurį teismas tenkino visiškai ir priteisė iš G. P.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.