Jau dešimt metų šventinės Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) – dienos minėjimas yra neatsiejamas nuo „Tautiškos giesmės“ giedojimo. Kaip ir kasmet, šimtai kėdainiečių rinkosi į Didžiosios Rinkos aikštę, kur įsikibę į ilgiausią Lietuvoje trispalvę, kartu su viso pasaulio lietuviais lygiai 21 val. sugiedojo šalies himną. Vėliau visi galėjo pasiklausyti ir pasižiūrėti Kėdainių rajono meno mėgėjų kolektyvų pasirodymų.

Visų susirinkusiųjų nuotaika buvo pakili ir šventinė – žmonės rinkosi šeimomis, su draugų kompanijomis, jauni ir jau garbaus amžiaus. Visus juos šį vakarą suvienijo meilė ir pagarba savo Tėvynei, vėliavai, himnui.

Valstybinė šventė, primenanti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas, iškilmingai paminima tiek Kėdainiuose, tiek kituose rajono miesteliuose bei kaimuose. Šiais metais tikra viduramžių šventė vyko ant Bakainių piliakalnio (Surviliškio sen.), kur tradiciškai, jau ne vienerius metus vyksta folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventė, sutraukianti šimtus žmonių. Himną kraštiečiai giedojo ir susibūrę savo miesteliuose, kaimuose, bendruomenėse, šeimose.

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais. Šiais metais Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. 

[ngg src=“galleries“ ids=“8″ display=“basic_thumbnail“]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.