Kėdainių dviračių sporto klubas „VeloRatai“ visą vasarą nenuilstamai dalyvauja dviračių sporto renginiuose. Kai kurie nariai dalyvauja varžybose kiekvieną savaitgalį. Pristatome žymiausių vasaros startų suvestinę.

Vienoje ekstremaliausių vasaros trasų kėdainietė Agnė Lukošiūtė moterų elito grupėje iškovojo trečiąją vietą.

Ukmergės krosų taurės Stansefabrikken etape, vykusiame birželio 15 dieną, DV 50 grupėje antras buvo Leonidas Šliavas, trečias Arūnas Lipnevičius. Rugpjūčio 17 dienos Likmerės etape Arūnas Lipnevičius grupėje buvo greičiausias.
Liepos 1, 2, 3 dienomis vyko daugiadienės varžybos „MTB Šiauliai 2016“. Pirmą dieną vyko XC kroso, antrą ir trečią – maratoninės lenktynės. Komandos nariai iš Šiaulių ir Raviliškio: Giedrius Jaseliūnas, Rūtenis bei Simonas Kavaliauskai – startavo kiekvienos dienos važiavimuose. Kėdainiečiai masiškiau paspaudė 3 dienos maratono trasoje gražiausiomis Kurtuvėnų regioninio parko vietomis.
Kaišiadorių plentinių dviračių lenktynėse, vykusiose liepos 10 dieną, „VeloRatų“ klubui atstovavo 14 dalyvių. Šiose lenktynėse netrūko ir podiumų. Leonidas Šliavas iškovojo pirmąją vietą V60 sporto grupėje. Vidas Miglinskas ir Rytis Slavinskas atitinkamai laimėjo pirmą ir trečią vietas tarp mėgėjų.
Liepos viduryje Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės III etapas pirmą kartą vyko Panevėžyje. Leonidas Šliavas čia užėmė pirmąją vietą savo amžiaus grupėje. Graži laimėjimų tradicija šįsyk sutapo su gražiu ir garbingu dviratininko 60 metų jubiliejumi! „VeloRatai“ klubo kolektyvas Leonidui darsyk linkėjo ilgų mynimo metų ir skambių pergalių! Po Panevėžio lygumų etapo rugpjūčio 14-ąją sekė aukštumų etapas Ignalinoje. Leonidas Šliavas šiais metais lieka nepralenkiamas V 60 grupėje ir vėl iškovojo pirmąją vietą. Klubo naujokas Mažvydas Gaučas po kovos finiše užėmė trečią vietą dviejų ratų distancijoje. Šioje masiškiausioje mėgėjų grupėje tokio pasiekimo dar nėra pavykę pasiekti nė vienam kėdainiečiui per visą MTB maratonų istoriją.
Liepos pabaigoje „Bigbank“ plento taurės Šiaulių etape „VeloRatų“ komandos nariai užėmė garbingas prizines vietas. Ilma Lipnevičienė, jaunystėje buvusi dviračių sporto meistrė, po milžiniškos pertraukos grįžusi į dviračių lenktynes, tapo moterų per 50 metų grupės nugalėtoja. Vidas Miglinskas iškovojo trečią vietą V 40, o Leonidas Šliavas – antrą vietą V 60 grupėse.
Komandinėje įskaitoje taškus pelnė su pagrindine grupe atvažiavę dviratininkai: Vidas Miglinskas, Mindaugas Žiupsnys ir Rytis Slavinskas. Šiame etape „VeloRatų“ komanda užėmė penktą vietą.
Rugpjūčio 7-ąją vyko įsimintiniausias MTB Žemaitijos taurės III etapas Lapiuose. Tokios ekstremalios trasos dar nebuvo važiavęs nė vienas dviračių sporto klubo narys. Patvinus kertamiems srauniems upeliams, persikelti per juos buvo įmanoma tik viena ranka laikantis už įtempto lyno, o kita dviratį iškėlus į viršų, nes vandens buvo iki krūtinės. Iš išorės smulkutė, tačiau viduje tikra kovotoja Agnė Lukošiūtė šioje ekstremalioje trasoje iškovojo trečią vietą moterų elito sporto grupėje. Nenugalimas buvo ir pirmosios vietos medaliu pasipuošė Leonidas Šliavas.
Rugpjūčiui baigiantis Vilnius priklausė dviratininkams. Didžiausioje Baltijos šalyse dviračių šventėje mynė profesionalai, vaikai ir mėgėjai. Septintą kartą vykusiame „Velomaratone“ dalyvavo apie 10 400 dviratininkų. „Toyota Semi-Sport“ važiavime pirmą vietą užėmė Tautvydas Graužinis. 50 kilometrų dviratininkas nuvažiavo per 1 valandą, 10 minučių ir 32 sekundes. Antras finišą kirto Kėdainių „VeloRatų“ sportininkas Vidas Miglinskas (1:10:37), trečias – Justinas Noreika (1:15:07). Vertinant šių lenktynių masiškumą ir konkurenciją, šis Vido Miglinsko pasirodymas yra tikrai išskirtinis.