Kėdainių profesinio rengimo centre besimokantys moksleiviai turi galimybę atlikti praktiką ne tik Lietuvos įmonėse ar įstaigose, bet ir užsienio šalyse. Tokiu būdu jie įtvirtina įgytas žinias ir įgūdžius, geriau išmoksta užsienio kalbų, tuo pačiu praplečia akiratį.

Kelios PRC kirpėjo ir kosmetiko profesijų moksleivės dalyvavo programos ,,Erasmus+” mobilumo projekto trumpalaikėje mokinių mobilumo veikloje ir atliko 3 savaičių trukmės praktiką Ispanijoje, Valensijos miesto grožio salonuose, kas paliko labai gerus įspūdžius.

,,Man labiausiai patiko ir didžiausią įspūdį padarė grožio salono savininkų bendravimas su klientais ir jų energija, draugiškumas. Stažuotės metu patobulinau plaukų džiovinimo, galvos plovimo, vyrų, moterų ir vaikų kirpimo, plaukų dažymo bei dažų spalvų maišymo, plaukų sukimo suktukais įgūdžius“, – apie įgytą patirtį kalbėjo moksleivė Austėja.

,,Labai patiko grožio salono jauki atmosfera ir praktikos vadovė. Ji individualiai man paaiškino ir parodė, kaip dažyti plaukus sruogelėmis, atlikti įvairias dažymo technikas, taisyklingai džiovinant formuoti tiesius plaukus, modeliuoti šukuosenas. Praktiką atlikau kartu su mokiniais iš Ispanijos ir su jais susidraugavau“, – džiaugiasi Karina.

,,Praktiką atlikau grožio salone, kuriame įgijau praktinės patirties, kaip daryti pedikiūrą. Susipažinau, kaip yra atliekamos SPA procedūros kojoms su gėlių žiedlapiais ir druskomis“, – ko išmoko Ispanijoje pasakojo Virginija.

,,Naudinga buvo susipažinti su realiu darbu kirpykloje ir išmokti, kaip priimti ir paruošti klientą, kaip su juo bendrauti. Mano mokytoja Silva visada stengdavosi paaiškinti ir padėti atlikti užduotis teisingai. Stažuotės metu aplankiau daug įdomių vietų“, – pasakojo Viltė.

,,Praktiką atlikau įmonėje „TEVIAN“. Čia man buvo jauku, darbuotojai malonūs ir svetingi. Praktikos metu įgijau naujų profesinių žinių ir įgūdžių. Susipažinau su įvairiomis plaukų dažymo technikomis ir kirpimu „Butterfly“, patobulinau plaukų garbanojimo ir tiesinimo, plaukų plovimo ir džiovinimo įgūdžius“, – Valensijoje patirtais įspūdžiais dalijosi Ema.

Vaikinai tobulinosi Kordoboje

,,Mėnuo, praleistas Kordoboje, Ispanijoje, buvo nepaprasta patirtis. Profesinis tobulėjimas sklandžiai derėjo su kultūriniu turtingumu. Jaunesniojo sistemų administratoriaus stažuotojo elektronikos parduotuvėje kiekviena diena kėlė naujų iššūkių ir suteikė naujų mokymosi galimybių.

Kompiuterių kūrimas, stacionarių ir nešiojamųjų kompiuterių gedimų šalinimas ir įvairios programinės įrangos diegimas išplėtė mano techninius įgūdžius“, – prasmingai praleistą laiką prisimena Šarūnas.

,,4 savaičių trukmės „Erasmus“ praktika Ispanijoje man padėjo geriau suprasti, kaip realiai dirba apskaitininkas. Taip pat daug sužinojau apie Ispanijos ir Kordobos kultūrą bei papročius. Patirtis man buvo labai vertinga, o Kordoba su savo grožiu ir turtinga istorija padarė man didelį įspūdį“, – teigė moksleivis Benas.

Kiti moksleiviai irgi tikino, jog apsilankymo Ispanijoje metu patobulino IT kompetencijas, pagilino teorines žinias ir praktinius įgūdžius.

Parengta pagal Kėdainių PRC inf.

Panašios naujienos