Dvi Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivės ką tik grįžo iš praktikos Vyriausybėje įsikūrusioje maitinimo įstaigoje. Auksei ir Samantai tai buvo itin įdomi pažintis ir kartu galimybė susipažinti su maisto gaminimo subtilybėmis sostinėje.

Kėdainių profesinio rengimo centro vadovas Dangiras Kačinskas (kairėje) ir jaunosios praktikantės Auksė bei Samanta dėkingos Justui Pankauskui už galimybę praktiką atlikti Vyriausybės maitinimo įstaigoje.

Kėdainių profesinio rengimo centro vadovas Dangiras Kačinskas (kairėje) ir jaunosios praktikantės Auksė bei Samanta dėkingos Justui Pankauskui už galimybę praktiką atlikti Vyriausybės maitinimo įstaigoje.

Dar vasario mėnesio pradžioje Kėdainių profesinio rengimo centre viešėjęs Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas pasiūlė KPRC moksleiviams atlikti praktiką visiškai kitokioje aplinkoje. Mokykloje šis pasiūlymas buvo sutiktas itin palankiai.
„Tradiciškai praktiką vietos įmonėse atliekantiems moksleiviams galimybė pakeisti aplinką ir atlikti praktiką sostinėje labai patiko. Mokykloje atrinkę pažangiausias moksleives, netrukome sužinoti, kad esame laukiami paruoštoje praktikos vietoje Vilniuje. Džiaugiuosi, kad mūsų mokslo įstaigoje apsilankęs Ministro Pirmininko patarėjas savo pažadą ištesėjo“, – sakė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas.
„Pirmiausiai džiaugiuosi, kad susitikęs su Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomene įsitikinau, kad čia ruošiami žingeidūs ir perspektyvūs savo sričių specialistai, o mokyklos vadovybė orientuojasi į aukščiausius profesinio mokymo standartus. Ši ugdymo dalis nuteikia pozityviai. Bet asmeniškai manau, kad profesiją įgyjančių būsimų specialistų praktikos galimybės yra per daug siauros, dažnai į jas žiūrima nerimtai ir formaliai, o moksleiviai išnaudojami būsimų darbdavių, kurie tokiu elgesiu tampa tiesioginiu jauno žmogaus „argumentu“ emigruoti. Reikalavimų kartelės kėlimas praktikos procesui būtinas, o praktika Vakarų šalyse vertinama itin rimtai – tai tramplinas nuo teorinių žinių jauno žmogaus tvirtos karjeros pradžios link“, – tvirtino praktiką Vilniuje kėdainietėms padėjęs surasti Premjero patarėjas.
„Praktikos galimybė sostinėje buvo labai netikėtas ir įdomus pasiūlymas. Pirmąsias dienas jautėmės kiek nejaukiai, teko išgirsti ir griežtų praktikos vadovės žodžių, nes tempas didelis, reikalavimai aukšti. Vienareikšmiškai – patirtis labai gera. Anksčiau galvojome, kad toje „valdžioje“ dirba vien vyresni išpuikę žmonės, o pažintis su Vyriausybės darbuotojais parodė ką kita. Mums praktiką sostinėje padėjęs surasti Justas Pankauskas paliko itin malonaus ir paprasto žmogaus įspūdį, jautėme jo nuolatinį dėmesį, bendravome kaip su seniai pažįstamu draugu. Be darbo Vyriausybėje, turėjome progų geriau pažinti Vilnių: įstrigo apsilankymas indiškos virtuvės restorane, kur mums buvo atskleistos ir jų virtuvės komercinės paslaptys. Labai džiaugiamės šia praktika“, – praktikos patirtimi dalijosi KPRC moksleivės Auksė Kaziulytė ir Samanta Poškevičiūtė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.