Šiais metais įsigaliojo nauja paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarka – vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, gavę socialines korteles, žmonės patys spręs kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktoje parduotuvėje ar prekybos tinkle.

Šiuo metu vyksta pirmasis socialinių kortelių, skirtų maisto produktams ir būtinojo vartojimo prekėms įsigyti, pristatymas savivaldybių administracijoms ir labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“.

Kaip „Kėdainių mugę” informavo vicemerė Danutė Mykolaitienė, kėdainiečiai, pageidavę gauti prekybos tinklo LIDL korteles, jas jau gali atsiimti seniūnijose. MAXIMA kortelės – jau pakeliui, greitu laiku turi atkeliauti ir IKI tinklo kortelės.

Kas ketvirtį socialinės kortelės bus papildomos 25 Eur suma.

Kėdainių rajone socialines korteles gaus beveik 5 000 gyventojų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, lėšas į socialines korteles planuojama pervesti 4 kartus per metus – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesių viduryje. Naudoti lėšas galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 14 d. imtinai.

Taip pat kartą per metus paramos gavėjai dar gaus ir „Maisto banko” paramą maisto produktais (iki 5 kg). Ji, kaip iki šiol, bus dalijama seniūnijose.

Nepasiturintiems gyventojams nebereikės laukti pagal grafikus dalijamų produktų. Jie galės laisvai naudoti pinigus kortelėje ir patys spręs ką norėtų įsigyti (išskyrus tabako gaminius, alkoholį ir loterijų bilietus) jų pasirinktame prekybos tinkle.

SVARBU: SADM informuoja, kad iki vasario 29 d. pratęstas terminas, kai nepasiturintys gyventojai dar gali pateikti prašymus gauti I ketvirčio lėšas į socialinę kortelę. Šio ketvirčio lėšų pervedimas dar vyks ir balandžio mėnesį. Pagal visus vėliau pateiktus ir teigiamai įvertintus prašymus, lėšos į socialines korteles bus pervestos ateinančiais ketvirčiais.

I ketvirčio prašymų priėmimo ir nagrinėjimo terminas pratęstas, kad žmonėms būtų sudaryta galimybė pasirinkti iš kuo platesnio tiekėjų rato, kuris intensyviai plėtėsi regionuose esančiomis parduotuvėmis.

Daugiau informacijos apie socialines korteles www.priimk.lt

Parama į socialines korteles skiriama iš Materialinio nepritekliaus mažinimo programos lėšų.