„Siekiant užtikrinti susisiekimą pėstiesiems, bus atstatomas ir laikinas pontoninis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį“, – skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Kėdainiečiams buvo pažadėta, kad pėsčiųjų tiltelis per Nevėžį ties Vilainiai atsiras jau šią savaitę. Neatsirado.

Buvusio laikino pėsčiųjų tiltelio dalys guli ant kranto. Nusileidimas ir priėjimas prie upės buvo užtvertas ir „saugomas“ draudžiamųjų ženklų. Jokių gyvybės ženklų statomo tilto teritorijoje nematyti.

LAKD ir tilto statytojai AB HISK tikino, kad lieptelis būsiąs atstatytas vos tik nuslūgs potvynis Nevėžyje.

„Lyginant su daugiamečiu vidutiniu vandens lygiu vasarį Nevėžyje, dabar yra 16 cm aukštesnis nei įprasta, – „Kėdainių mugei“ trečiadienio rytą sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vedėjas Juozas Šimkus. – Kalbant apie aukščiausią ir žemiausią lygį, iki potvynio „trūksta“ 3 m 90 cm. Didžiausi potvyniai kyla dėl sniego tirpsmo. Kadangi sniego kaip ir nebėra, tikėtina, kad vandens lygis Nevėžyje ties Kėdainiais mažai keisis“.

Panevėžio vandens matavimo stoties 2023 m. vasario 14 d. 8 val. duomenimis Nevėžio vandens lygis buvo 131 cm virš stoties nulio.

Kaip skelbiama upės.lt, Nevėžis nėra vandeninga upė. Debitas Kėdainiuose yra maksimalus 747 m³/s, vidutinis 18,4 m³/s, minimalus vasarą 0,20 m³/s, minimalus žiemą 0,18 m³/s. Pavasarį upe nuteka 51%, vasarą 8%, rudenį 8%, žiemą 20% viso metinio vandens kiekio.

2023 m. vasario 14-16 d. prie tilto per Nevėžį ties Vilainiais statybvietės. (Beno Grinevičiaus nuotraukos)