Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytojų ir mo­kinių komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 projekto partnerių susitikime Kroatijoje. Rijekos mokyklos „Osnovna škola turnic“ kvietimu į trečiąjį projekto dalyvių susitikimą taip pat atvyko atstovai iš Turkijos, Ispanijos ir Slovakijos mokyklų.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta aktyviai mokinių veiklai. Iš skirtingų valstybių atvykę vaikai dalyvavo sportinėse rungtyse, estafetėse, žaidė Kroatijos tradicinius sportinius žaidimus, dalyvavo anglų kalbos pamokose, su bendraamžiais kalbėjosi apie savo šalies kultūrą, papročius, švietimo sistemą, prasmingus laisvalaikio leidimo būdus.

Išvykoje vaikai ne tik įgijo naujų draugų, bet ir pabuvojo garsiose Kroatijos vietose. Projekto dalyviai lankėsi Rijekos, Opatijos, Pulos miestuose, aplankė įžymias vietas. Visus sužavėjo kurortinis Kroatijos Rijekos miestas, kurio pavadinimas kroatų kalba reiškia „miestas, kuris plaukia“. Didžiulį įspūdį paliko Trsat pilis – viena seniausių gynybos įtvirtinimų Kroatijos pakrantėje. Pilis pastatyta aukštai ant kalvos, nuo kurios atsiveria Adrijos jūros ir miesto panorama.

Taip pat aplankytas ir pasaulyje garsus „Peek & Poke“ kompiuterių muziejus, kuriame galima išvysti daugiau nei 2000 įvairiausių kompiuterių ir kitų vaizdo bei garso eksponatų. Opatijoje – mieste prie Kvarnerio įlankos – aplankytas dar XV a. įkurtas benediktinų vienuolynas. Projekto dalyvius sužavėjo Pulos mieste išlikę senovės romėnų pėdsakai, ypač vienas iš šešių didžiausių romėnų amfiteatrų pasaulyje.

Išvyka suteikė mokiniams ir mokytojams galimybę daugiau sužinoti apie projekte dalyvaujančių šalių kultūrą, plėsti anglų kalbos žinias, lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekviena diena Kroatijoje vaikams buvo kupina naujų išbandymų, potyrių, emocijų. Mokinius lydėję mokytojai įsitikinę – net ir nedideli pokyčiai fizinės ir emocinės gerovės link stiprina vaikų pasitikėjimą savimi, motyvuoja visapusiškai tobulėti.

Parengta pagal gimnazijos pranešimą

Panašios naujienos