Karo baisumus išgyvenančiai Ukrainai dabar reikia įvairios pagalbos. Lietuviai šiai šaliai padeda kuo tik gali, nuolat yra organizuojamos paramos akcijos. Viena jų – „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“, kurios metu buvo renkamos automobilinės vaistinėlės. Jas aukojo ir kėdainiečiai.

Ši pilietinė akcija startavo birželio antroje pusėje. Kėdainiuose automobilinės vaistinėlės buvo renkamos rajono savivaldybėje (surinkta11 rinkinių ir papildomai tvarsliavos), degalinėje „Circle K“ paaukota beveik 70 vaistinėlių, o į „Camelia“ vaistinę, esančią šalia LIDL, kraštiečiai atnešė per 20 vaistinėlių.

Kaip teigė rajono mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė, kėdainiečiams gal buvo patogiau vaistinėles palikti ne savivaldybėje, o degalinėje arba vaistinėje, kur buvo galima įsigyti naujos komplektacijos vaistinėlių ir čia pat palikti senąją.

Degalinės ,,Circle K“ atstovė Jūratė pasakojo, kad vaistinėles aktyviau aukojo pagyvenę žmonės. Nors planuota, kad akcija tęsis iki liepos 3-osios, ji buvo pratęsta iki liepos 5-osios vakaro, tad, jei turite nebenaudojamą automobilinę vaistinėlę, galite ją atnešti į ,,Circle K“ degalinę, esančią J. Basanavičiaus g. 40 a, Kėdainiuose.

Visoje šalyje surinktos vaistinėlės bus vežamos į Ukrainą ir perduodamos tiek fronte esantiems kariams, tiek ir civiliams gyventojams, irgi patiriantiems įvairių sužeidimų.

Prašo iškelti ir vėliavas

Ukrainai labai svarbus ir moralinis palaikymas, siekiant, kad ši šalis būtų pakviesta stoti į NATO. Jau kitą savaitę Lietuvoje vyks NATO viršūnių susitikimas, į kurį susirinks Aljansui priklausančių valstybių delegacijos. Atvyks ne tik aukšto rango politikai, bet ir daug užsienio žurnalistų, tad lietuviai gali parodyti savo palaikymą Ukrainai, siekiančiai tapti NATO nare.

„Liepos 7 d. ant savo namų, biurų, balkonų, langų ar automobilių iškelkite Ukrainos vėliavas ir jas laikykite iki pat NATO viršūnių suvažiavimo pabaigos liepos 13 d.

Tegul viso pasaulio lyderiai ir žiniasklaida pamato mūsų palaikymą nuo karo kenčiančiai Ukrainai“, – prašo akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ organizatoriai.

(L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Panašios naujienos