Josvainių gatve žygiuojantys kraštiečiai negali nepastebėti nuostabiai vieno pačiame miesto centre puošiančių namų medžio. Maždaug keturių metrų geltonžiedis pupmedis išduoda namo šeimininkų išskirtinį augmenijos pojūtį ir meilę gamtai.

Irma Maziliauskienė džiaugiasi užauginusi jau antrą ananaso vaisių.

Irma Maziliauskienė džiaugiasi užauginusi jau antrą ananaso vaisių.

Tačiau šiuose namuose ne tik pavyzdingai, tvarkingai ir jaukiai sutvarkyta aplinka, bet ir stebina kambarinių augalų karalystė.
Irmos ir Zenono Maziliauskų namuose auga tiek kambarinių gėlių, kad namų šeimininkei reikia bemaž dviejų valandų, kol visas apžiūri ir palaisto. Kėdainiečiai gali pasigirti didžiule kaktusų kolekcija, jų namuose sėkmingai auga ryškiažiedė bugenvilija, bananmedis, jau trečius metus žaliuoja kavamedis. Tačiau pastarosiomis savaitėmis Maziliauskai kasdien stabteli prie vaisių brandinančio ananaso.
„Tai jau antrasis mūsų namuose bebaigiąs subręsti ananasas. Pirmąjį skanavome prieš aštuonerius metus. Visai atsitiktinai maždaug prieš šešiolika metų perskaičiau, kad galima ir namuose kaip kambarinę gėlę užauginti ananasą. Pagal visus nurodymus nuo nusipirkto gana žaliais lapais ananaso nupjovėme viršūnėlę su lapais ir pasodinome į vazoną su drenažu ir puria žeme. Jis augino gana nemažus lapus, buvome beprarandą viltį sulaukti vaisiaus, tačiau po aštuonerių metų augimo išleido stiebą su mažyčiu vaisiumi, pasipuošusiu levandos spalvos žiedeliais. Pasirodo, ananaso žiedas yra tas pats vaisius! Mūsų svajone netruko išsipildyti ir per porą mėnesių vaisius subrendo iki gero kumščio dydžio. Kai jis pradėjo gelsti, nupjovėme ir skanavome. To kvapo ir skonio tikrai nepalyginsi su pirkto parduotuvėje vaisiaus skoniu. Namuose užaugintasis buvo daug gardesnis. Pasidžiaugę derliumi, tikėjomės, kad po kurio laiko bus subrandintas ir antras vaisius, tačiau ananasas, atidavęs vaisių, nudžiūvo. Tada nieko nelaukę pasodinome antrąjį ananasą. Kad ir kaip bebūtų keista, vėl prireikė aštuonerių metų, kol jis pražydo ir pradėjo brandinti vaisių“, – sakė I. Maziliauskienė.

Maziliauskų namuose trejus metus auga kavamedis. Šeimininkai tikisi, kad netrukus jis užaugins vaisių ir visi galės paskanauti pačių užaugintų pupelių kavos.

Maziliauskų namuose trejus metus auga kavamedis. Šeimininkai tikisi, kad netrukus jis užaugins vaisių ir visi galės paskanauti pačių užaugintų pupelių kavos.

Moteris prasitarė, kad ananasui išskirtinio dėmesio nerodo: „Auginame ananasą ant rytinės namo pusės palangės, laistau jį gana negausiai, juk jis kaktusinių šeimos augalas. Retkarčiais kaip ir visas kitas namų gėles patręšiu žydinčių gėlių trąšomis. Aš juokauju, kad mūsų namuose auga tik ištvermingiausi augalai, nes per jų gausą nėra kada visų nuglostyti ir reikliai prižiūrėti.“
Taigi turintieji kantrybės gali pabandyti kvapnių ir saldžių Vidurio bei Pietų Amerikos atogrąžų vaisių užsiauginti savo namuose, o ne tik nusipirkti jų parduotuvėse.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.