Kovo 30-ąją nemaža dalis šalies žemdirbių suvažiuos į Vilnių, kad protestu išreikštų nepasitenkinimą kritiška situacija pieno sektoriuje.

streikasKėdainių krašto žemdirbiai, tarp kurių ne tik pieno gamintojai, bet ir grūdininkai, daržininkai, kitų šakų atstovai, be didelių ginčų pritaria tokiai akcijai.

„Krizė tikrai labai skaudžiai palietė mūsų šalies pienininkus. Tai, kad už kilogramą pieno gamintojams mokama nuo 10 iki 17 centų, nėra normalu. Mūsų rajone yra apie 440 pieno gamintojų. Nemaža dalis jų turi didesnius ūkius, kurie garantuoja visos šeimos pragyvenimą. Jei pastaruoju metu, ūkis tapo nuostolingu dirbant nuo ryto iki vakaro, vadinasi, kažkas yra negerai“, – sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmanats Ivanauskas. Jam be išlygų pritaria ir ūkininkas, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovas Šarūnas Šiušė: „Problemų turi dauguma mūsų šalies žemdirbių, tačiau pienininkai pakliuvo į labai gilią duobę. Tikrai turime suremti pečius, kad jiems padėtume su problemomis susidoroti. Be aukščiausios valdžios supratimo ir palaikymo to padaryti neįmanoma, tad artėjant pienininkų streikui mes kolegas žemdirbius norime paprašyti neišsibarstyti žemės ūkio aktualijų gausoje, o koncentruotis į pagrindinius aspektus.“

Kėdainiečiai ūkininkai streiko rengėjams siūlo rezoliuciją rengti tik su pieno sektoriui aktualiais klausimais. „Matome, kad vien Lietuvos valdžios noro padėti pieno gamintojams nebeužtenka. Reikia ir Europos Sąjungos paramos. Streikuosime kovo 30-ąją, kai Lietuvoje viešės ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas. Jam reikia pateikti konkretų galimą pienininkų gelbėjimo planą, o ne guostis dėl viso šalies žemės ūkio aktualijų. Tik reikalaudami konkrečių dalykų, galime pasiekti tikslo. Jei prašysime viskam po truputį, tai negausime nieko“, – sakė Š. Šiušė.

Gana dažnai žemdirbių derybose su valdžios atstovais dalyvaujantis ažytėniškis įsitikinęs, kad kita svarbi streikuotojų nuostata – įtikinti politikus turėti valios tvarkant įstatyminę bazę: „Įstatymai turi tarnauti visiems, o ne atskiroms grupėms. Sutinkame su reikalavimu parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą pripažinti netekusiu galios, nes tas įstatymas neapima visų grandžių. Dabar kalbama tik apie gamintojus ir perdirbėjus, o kur prekybininkai? Vienodai atsakingi turi būti visų trijų grandžių atstovai.“

Tiek Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas, tiek jo kolega Šarūnas Šiušė kviečia žemdirbius būti ūkiškus ir nereikalauti žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atstatydinimo. „Toks noras neturi jokios logikos. Būtų tiesiog kvaila likus kiek daugiau negu pusmečiui versti iš posto ministrę. Naujam žmogui reikia mažiausia pusmečio, kad jis įsigilintų į ministerijos darbo aktualijas. Vadinasi tiek laiko mes pakibtume ore ir negalėtume spręsti jokių problemų. Tad prieš streiką raginame visus labai gerai apgalvoti, ko siekiame. Jei jau norime padėti pieno gamintojams, tai ir koncentruokimės į jų problemas“, – savo tvirtą nuomonę išdėstė Š. Šiušė.

Kviečiame palaikyti pienininkus!

Organizuojame centralizuotą vykimą į pienininkų streiką.
Kviečiame pienininkus ir juos palaikančiuosius vykti kartu ir palaikyti pienininkų iniciatyvą.
Dėl vykimo kreipkitės į Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorę Kėdainių rajone Jūratę Jodeikieną telefonu 8 657 77 014.
Išvykimas planuojamas kovo 30 d. 7 valandą iš Kėdainių. Renkamės aikštelėje prie Šviesiosios gimnazijos iš Smilgos g. pusės.
Pienininkus kviečiame būti aktyvius!

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauska