Veiklūs ir krašto gerovei neabejingi kėdainiečiai - (iš kairės) Rolanas Valionis, Dovydas Sagaitis ir Vitalis Vidikas – norėtų, kad išrinktajam merui Sauliui Grinkevičiui būtų suteikta galimybė dirbti be dirbtinių kliūčių, tad jie siūlo socialdemokratės prisijungti prie keturių partijų koalicijos ir sudaryti veiklią, demokratišką valdančiųjų daugumą.

Veiklūs ir krašto gerovei neabejingi kėdainiečiai – (iš kairės) Rolanas Valionis, Dovydas Sagaitis ir Vitalis Vidikas – norėtų, kad išrinktajam merui Sauliui Grinkevičiui būtų suteikta galimybė dirbti be dirbtinių kliūčių, tad jie siūlo socialdemokratės prisijungti prie keturių partijų koalicijos ir sudaryti veiklią, demokratišką valdančiųjų daugumą.

Nors po rinkimų antrojo turo praėjo dvi savaitės, politinės aistros Kėdainiuose neblėsta. Pilietiški ir tikrų permainų ištroškę kėdainiečiai paskutiniąją kovo dieną rinkosi į akciją, kad padėtų į rajono Tarybą išrinktoms socialdemokratėms apsispręsti, su kuria politine jėga eiti.

Į Kėdainių rajono Tarybą pateko šešių politinių partijų atstovai: trylika ilgus metus valdžiusios Darbo partijos narių, šeši Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai ir po du kandidatus iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos socialdemokratų partijų.

Būtent dėl socialdemokratų tylėjimo Kėdainiuose nerimsta diskusijos, mat į Tarybą patekusios jų narės Jūratė Judickienė ir Olga Urbonienė iki šiol nepasakė, su kuo ketina sudaryti koaliciją ir artimiausiu metu dirbti.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderio Sauliaus Grinkevičiaus išrinkimas meru kėdainiečiams suteikė vilčių, kad rajonas gali turėti liberalią, demokratišką ir plačias pažiūras išreiškiančią koaliciją. Ją kol kas sudarė keturių partijų atstovai. Jei savo pusėn mero bendražygiams pavyktų patraukti socialdemokrates, būtų galima sudaryti atsvarą norimai nuo politinio pjedestalo nustumti Darbo partijai.

Akciją, kuri padėtų socialdemokratėms apsispręsti, inicijavo Lietuvos žaliųjų partijos aktyvistai. Jų atstovo Dovydo Sagaičio teigimu, būtų sąžininga, jei išrinktajam merui kraštiečiai suteiktų progą dirbti be dirbtinių kliūčių. Kitas akcijos dalyvis Vitalis Vidikas įsitikinęs, jog vietos politikams derėtų įsiklausyti į daugumos kraštiečių norą rajono vadovu matyti ne Darbo partijos narį: „Rinkdami merą kėdainiečiai parodė savo siekius. Sauliui Grinkevičiui dauguma patikėjo rajono vairą. Tad būtų sąžininga, jei politikai sudarytų plačių pažiūrų koaliciją ir leistų mero komandai bandyti pateisinti žmonių pasitikėjimą. Jei tai nepavyktų, tada būtų galima galvoti apie kitus sprendimus. Mes raginame socialdemokrates jungtis prie išrinktojo mero koalicijos ir tapti veiklios daugumos dalimi.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.