Prie Rusijos ambasados Vilniuje sekmadienį surengta protesto akcija dėl Ukrainos miesto Melitopolio mero Ivano Fedorovo pagrobimo.

Protestą surengė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kėdainių skyrius ir kėdainiečiai.

Kėdainiečiai Melitopolio mero I. Fedorovo pagrobimą įvardijo kaip dar vieną barbarišką Rusijos karo nusikaltimą prieš Ukrainą.

Melitopolio meras I. Fedorovas buvo pagrobtas rusų kovo 12 d. Iki šiol jo likimas nežinomas. Neabejotinai, taip bandoma palaužti ukrainiečius, gyventojus įtikinti, kad miestai yra valdomi ne jų demokratiniuose rinkimuose rinktų merų, o okupantų. Tą pabrėžė ir kartu su kėdainiečiais prie Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje kalbėjęs Kėdainių meras Valentinas Tamulis.

Seimo narė Jurgita Sejonienė protesto metu taip pat pasmerkė iki šiol jau padarytus Rusijos kariuomenės nusikaltimus prieš Ukrainos žmones, pabrėždama jų barbariškumą.

„Rusijos invazija į Ukrainą, nepriklausomą, suverenią, sparčiai demokratijos keliu žengiančią valstybę yra barbariška. Tik teroristai gali žudyti civilius – vaikus, moteris, vyrus, mažus ir senus, prievartauti Ukrainos moteris, grobti pareigūnus, bombarduoti ligonines, mokyklas, gyvenamuosius namus. Dėl šių veiksmų Rusija bus visam laikui pasmerkta civilizuoto demokratinio pasaulio. O Ukraina jau laimėjo“, – protesto akcijos metu teigė J. Sejonienė.

Kėdainiai yra Melitopolio miestas – dvynys, socialinis, ekonominis ir kultūros partneris nuo 2012-ųjų metų.

Kėdainiečiai kartu su kitais Lietuvos piliečiais iš visos širdies palaiko ukrainiečių narsą ginant savo šalį. Liūdi dėl žuvusių Ukrainos vaikų, moterų, vyrų.

Kaip teigiama TS-LKD pranešime, protesto akcijoje buvo reikalaujama, kad Melitopolio meras ir kiti įkaitai būtų nedelsiant paleisti. Karas turi baigtis. Ukraina yra laisva demokratinė šalis ir tokia turi išlikti.

ELTA