Vasario 16-oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena Kėdainių krašte pažymėta gausa renginių.

IMG_7511Ypatingą tautai dieną Kėdainių rajono vadovai ir Tėvynei neabejingi kraštiečiai rinkosi į Švento Juozapo bažnyčią, kur aukotos Šv. Mišios už Lietuvos valstybę.

Vėliau pagertas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas ir susirinkta šventės paminėjimui Kultūros centre.

 

IMG_7534Čia visus kraštiečius pasveikino rajono meras Saulius Grinkevičius, trumpai atsigręžęs į praeitį, priminęs, kuo mums svarbi vasario 16-oji: „1918-ųjų metų Vasario 16-ąją dvidešimt tautos šviesuolių pasirašė nepaprastai svarbų dokumentą – Nepriklausomybės Aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atstato nepriklausomą, demokratiniais pagrindais pagrįstą Lietuvos Valstybę su sostine Vilniuje, ir tą valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis. Tai nusakė kelią, kurį pasirinko lietuvių tauta ir kuris pareikalavo daug atkaklaus darbo, didvyriškumo, kantrybės ir aukų.

IMG_7569Šiandien esame nepriklausomi, gyvename laisvoje Tėvynėje, todėl kyla pavojus apsiprasti ir nevertinti to, ką mes turime, pamirštant, kaip ilgai žmonės siekė to, kas mums atrodo savaime suprantama, pirmenybę teikiant materialiems dalykams, kurie, tiesa, reikalingi ir svarbūs, tačiau ne patys svarbiausi valstybės ir jos piliečių gyvenime.

 

IMG_7587Esu įsitikinęs, kad pilietiškumas ir patriotiškumas turėtų būti skiepijami nuo mažų dienų, kad darželinukus ir moksleivius reikėtų ugdyti taip, kad jie mylėtų savo kraštą ir valstybę. Žinoma, pilietiškumas ir meilė Tėvynei jaunajai kartai turėtų būti diegiami ne tik ugdymo įstaigose, bet, visų pirma, šeimoje.

Džiaugiuosi, kad mūsų jaunimas vis dažniau ir aktyviau dalyvauja minint mūsų valstybei ir Kėdainių kraštui svarbius istorinius įvykius.

Džiugu ir tai, kad švietimo įstaigų vadovai, suprasdami pilietiškumo ugdymo svarbą, vis dažniau mokinius įtraukia į pilietines akcijas ir renginius. Tai teikia vilčių, kad mūsų valstybės laisvė bus išsaugota ateities kartoms, kurios ją brangins ne mažiau už mus ir mūsų protėvius.

IMG_7616Vienas mūsų šalies filosofų Arvydas Šliogeris teigė, jog laisvas gali būti tik drąsus ir savo egoizmą apribojęs žmogus. Tą patį galime pasakyti ir apie tautą bei Valstybę. Tad linkiu mums visiems kartu ir kiekvienam atskirai būti drąsiems, nes drąsa — pamatinė žmogaus ir tautos vertybė. Turėkime drąsos ištarti „Aš galiu“, „Mes galime“. Kurkime savo ir šalies gerovę čia ir dabar. Tegul kiekviena mūsų diena būna paženklinta nuoširdžia tarnyste, meile ir ištikimybe Tėvynei.“

Kėdainiečius svarbia šaliai proga pasveikino ir Lietuvos respublikos seimo narė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

IMG_7574Šventėje dalyvavęs rajono Tarybos narys Saulius Sinickis sakė, kad ši diena svarbi visai Lietuvai: „Vasario 16-ąją švenčiame ir su draugais, ir artimaisiais. Man labai svarbu įsiklausyti į vaikų nuomonę, kokios jie nori Tėvynės. Labai svarbu per šventes pabūti žmonėse, išgirsti aplinkinių nuotaikas. Turime žinoti, kad savo gyvenimus lipdomės patys. Tad tai privalome daryti atsakingai.“

Jaunoji šaulė Simona Aušvicaitė teigė, kad jai apmaudu, jog dar yra jaunimo, nežinančio, kuo ypatinga ši diena: „Gaila, kad ne visi supranta, kokia svarbi mums ši diena. Aš į ją žiūriu su pagarba.“

Vėliau nuotaikingą koncertą kraštiečiams dovanojo Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.