Į Kėdainiuose esantį knygyną „Pegasas“ atkeliavo nemažas Sonatos Dirsytės istorinio romano „Fata morgana“ papildymas.

Iš Kėdainių kilusios ryšių su visuomene specialistės Sonatos Dirsytės romanas „Fata morgana“, kuriame pasakojami prieš šimtmetį Kėdainių apylinkėse įvykę paslaptingi, dramatiški, net makabriški įvykiai, susilaukė susidomėjimo ne tik iš kėdainiečių.

„Kėdainiečiai aktyviai domėjosi galimybe įsigyti knygą čia pat, Kėdainiuose, todėl į Basanavičiaus gatvėje esantį knygyną „Pegasas“ atvežėme didesnį knygų kiekį. Nors dažnai skaitytojai romaną „Fata morgana“ įsigyja internetu elektroniniuose knygynuose, tačiau tie, kam patogiau, ar norintys laikyti knygą rankose greičiau dabar tai lengvai galės padaryti fiziniame knygyne“, – sakė leidyklos „Alma littera“ leidinių vadovė Ugnė Giese.

Knyga buvo patekusi į „Knygų klubo“ perkamiausių savaitės knygų dešimtuką kartu su tokiomis knygomis, kaip Kristinos Sabaliauskaitės „Petro Imperatorienė“, Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Heather Dune Macadam „999 Aušvico moterys“.

Prieš pusmetį išleistas debiutinis Sonatos Dirsytės romano tiražas sparčiai tirpsta. Planuojamas jo pakartojimas.

„Fata morgana“ jau tapo socialiniu reiškiniu – skaitytojai patys arba su istoriku Vaidu Baniu leidžiasi į keliones, sekdami romano istorijos pėdsakais, atrasdami jame minimus dvarus, kitas knygoje minimas vietas, išgirsdami niekur negirdėtų faktų apie knygoje pasakojamus įvykius.   

Pagal šį istorinį romaną jau įvyko dvi ekskursijos. Dar dvi ekskursinės kelionės su istoriku Vaidu Baniu planuojamos liepos 31 d. ir rugpjūčio 21 d.

Leidyklos „Alma littera“ išleistas istorinis romanas „Fata morgana“ skaitytojus nukelia į praeitį, į Kėdainių apylinkes tarpukariu ir per Antrąjį pasaulinį karą. Pasakojimo centre – anksti tėvų netekusios jaunos merginos, gyvenančios Sirutiškyje, Elenos istorija. Romane pasakojama ir liūdnai pagarsėjusios, net ir po mirties kunigams ramybės nedavusios Šventybrasčio Barboros, Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarų savininkų, Kėdainiuose gyvenusių ir nužudytų žydų istorija.

Informacija ir nuotraukos: leidyklos „Alma littera“ pranešimas spaudai

Panašios naujienos