Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas pakvies prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Diktantas per LRT RADIJĄ bei portale LRT.lt skambės kovo 15 dieną. Kėdainiečiai diktantą rašys Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžioji Rinka).

Apie tai, kurioje patalpoje bus rašomas diktantas ir kaip užsiregistruoti, bus pranešta vėliau, artėjant kovo 15-ai dienai, skelbia Kėdainių rajono savivaldybė.

Organizatoriai tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Nacionalinį diktantą padeda organizuoti Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Kultūros ministerija ir Valstybinė kalbos inspekcija.  

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Šaltinis: Kėdainių r. savivaldybė