Birželio 25 d. (antradienį), 15 val. atvykite į Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centrą Arnetų name, kur galėsite susipažinti su puikia siuvinėtoja, Krymo totorių menininke Elvira Drozdova bei pamatyti jos pačios ir jos mokinių darbus. Suplanuota ir edukacija kėdainiečiams.

Kaip teigia organizatoriai, susitikimas prasidės 15 val. Pirmiausia bus atidaryta paroda ,,Lietuvių ir Krymo totorių ornamentai”. Joje eksponuojami E. Drozdovos ir jos siuvinėjimo akademijos mokinių darbai, atlikti įvairiomis örnek technikomis. Örnek- unikalus Krymo totorių ornamentas, kuriame kompoziciškai į vientisą sistemą sujungiami apie 35 smulkūs botaniniai ir geometriniai elementai. ,,Örnek” 2021 m. buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio nematerialaus kultūros paveldo sąvadą.

Menininkė yra garsi kūrėja

Elvira Drozdova – Krymo totorių menininkė, Eupatorijos miesto (Krymas, Ukraina) tautodailininkų gildijos narė, profesionali siuvinėtoja, rankinio ir mašininio siuvinėjimo technologė (turi valstybinį sertifikatą siuvinėtoja – aukščiausios kategorijos Krymo agrarinių mokymų ir konsultavimo centre prie Krymo agrarinio universiteto). Mokėsi Romoje, Italijoje. Nuo 2003 m. dirbo siuvinėjimo mokytoja Kryme (Eupatorijoje) mokydama būsimąsias profesionalias siuvinėtojas. ir turi daugiau nei 20 metų patirtį.

Šiuo metu jos darbų yra privačiose šiuolaikinio meno žinovų kolekcijose Ukrainoje, JAV, Prancūzijoje, Turkijoje, Bulgarijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Lietuvoje.

E. Drozdova nuo 1998 metų yra ne kartą pristačiusi savo kūrybą asmeninėse ir kolektyvinėse parodose, dalyvavusi bienalėse, meno festivaliuose, tarptautiniuose projektuose, Krymo totorių ir tiurkų kultūros festivalyje bei kituose panašiuose renginiuose.

2023 m. gruodį ši menininkė apdovanota Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėka už Krymo totorių etnokultūros sklaidą.

Bus ir edukacija

Po parodos atidarymo Arnetų name, kur bus galima iš arčiau susipažinti su E. Drozdova ir jos propaguojama kūryba, 15.30 val. suplanuota edukacija ,,Krymo totorių ornamentai Örnek”. Renginys nemokamas.

Paroda ,,Lietuvių ir Krymo totorių ornamentai” Tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) bus eksponuojama iki liepos 25 d.

Parengta pagal organizatorių inf.