Akademiškio Mindaugo Puidoko dėka praėjusį savaitgalį evangelikų reformatų bažnyčioje Vilniaus kamerinis choras „Aidija“, vadovaujamas Romualdo Gražinio, surengė sakralinės muzikos šedevrų koncertą „Pradžioje buvo žodis“. 

Vilniaus kamerinis choras „Aidija“ kėdainiečiams dovanojo puikų sakralinės muzikos šedevrų koncertą.

Vilniaus kamerinis choras „Aidija“ kėdainiečiams dovanojo puikų sakralinės muzikos šedevrų koncertą.

Po koncerto, kuris kiekvieną klausytoją sujaudino nuo pirmųjų minučių, kraštiečiai negailėjo gerų žodžių: „Išgirdome nuostabų koncertą. Kad daugiau tokių puikių pasirodymų sulauktume. Tokios muzikos galima klausytis ir klausytis. Gaila tų, kurie neatėjo į šią nuostabią muzikos šventę.“
Didelį įspūdį kėdainiečiams palikusio choro „Aidija“ vadovo teigimu, grigališkojo choralo giedojimas nėra lengvas uždavinys. „Mūsų choras jau gyvuoja 26 metus. Esame jauni, veržlūs, energingi ir labai mylime muziką. Esame ne vieno tarptautinio konkurso laureatai. Tokios sėkmės garantas – ne tik meilė pasirinktai veiklai, bet ir noras siekti tobulybės. Renkamės gana sudėtingas programas. Mums didelė garbė koncertuoti Radvilų šventovėje, šioje bažnyčioje. Tenka pripažinti, kad ši išvyka mums pirmoji iš Vilniaus su tokia programa. Kėdainiuose radome labai gerą vietą koncertams. Jei kėdainiečiams patiks, atvažiuosime koncertuoti ir dažniau“, – sakė R. Gražinis. „Aidijos“ vadovo teigimu, grigališkasis choralas – ne tik muzika, bet ir žodis: „Išoriškai vienodos melodijos išryškina minčių vingius. Grigališkasis choralas tiesia muzikinius tiltus nuo senosios muzikos į dvidešimt pirmąjį amžių.“

Po koncerto kėdainiečiai choristams negailėjo gražių žodžių.

Po koncerto kėdainiečiai choristams negailėjo gražių žodžių.

Gerų žodžių grigališkojo choralo didybei negailėjo ir koncertą vedęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius dr. Jonas Vilimas: „Nereikia pamiršti, kad grigališkasis choralas yra vakarų muzikinės kultūros pamatas. Ant jo pastatyta visa kita muzika. Seniau choralai skambėjo tik bažnyčiose, o dabar juos girdime ir koncertų salėse. Grigališkasis choralas primena, kad tai – bažnytinė muzika, kurioje svarbus Dievo garbinimas ir atida Dievo žodžiams. Galime tik pasidžiaugti, kad turime profesionalų, galinčių puikiai perteikti choralų didybę.“
Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis padėkojo kraštiečiui Mindaugui Puidokui už jo iniciatyvą atvežti sakralinės muzikos šedevrų koncertą į Kėdainius. „Tokių puikių dovanų laukiame iš visų, kurie neabejingi mūsų kraštui“, – dėkodamas sakė R. Žirgulis.