Kėdainiečiai šauniai įsijungė į Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuotą  unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kuri vyko  rugsėjo 19 dieną.

IMG_7523 mazŠeštadienį 17 valandą ramybės skverą užpildė mėgėjai šokėjai. Prie jų prisijungė nemažas būrys norinčiųjų išmokti liaudies šokių.

„Mano dukrytė dalyvauja vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“ veikloje. Esu laiminga, kad dukra nori pažinti mūsų išsaugotą unikalią kultūrą, dainas, šokius, žaidimus. Kad palaikyčiau dukros užsidegimą ir pati nelieku nuošalyje. Kai sužinojau, jog ši akcija neaplenks ir Kėdainių, mielai prisijungiau prie jos. Smagu drauge šokti šokius, kuriuos mums perdavė mūsų protėviai, o mes jų mokome savo vaikų“, – šypsodamasi sakė drauge su kitais šokėjais liaudies šokius šokusi kėdainietė Loreta.

IMG_7514 mazKėdainių kultūros centro režisierė Genovaitė Šaučiūnienė džiaugėsi, kad į renginį mielai atvyko net keli šokėjų kolektyvai – kultūros centro folkloro ansamblio „Jorija“ nariai, vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“ jaunimas ir Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblis „Radasta“. „Kai turime tokį būrį entuziastų, tai organizuoti renginius nėra jokių problemų. Gera matyti, kad šokiai sudomino ne tik ansambliečius, sulaukėme ir miestelėnų, kurie nori pasimokyti liaudies šokių. Kas žino, gal ši akcija ne vienam kėdainiečiu bus tarsi spyris labiau pasigilinti į liaudies kultūrą ir meną“, – drauge su kitais šokius šoko ir G. Šaučiūnienė.

Šios gražios šokių akcijos tikslas – per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.

IMG_7532 mazPirmą kartą visi Lietuvos žmonės buvo kviesti tuo pačiu metu susiburti miestuose, miesteliuose, regionų centruose, šalies sostinėje – visose visuomenei atvirose erdvėse, švietimo, kultūros bei kitose įstaigose – mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas, muzikuoti. Taigi visi neabejingi tradiciniams šokiams ir originalioms mūsų tautos bendrumo stiprinimo idėjoms galėjo tapti simboliniais akcijos „Visa Lietuva šoka“ šaukliais.

Liaudies kultūros centro sumanymas rengti šią akciją yra neatsitiktinis – pastaraisiais metais Lietuvoje pastebimos atgimstančios liaudies šokių tradicijos, be to, tai yra itin mėgstamas, populiarus ir lengvai prieinamas laisvalaikio leidimo būdas, teikiantis bendravimo ir vienybės džiaugsmą. Panašiai kaip ir liaudies daina, šokis turi galią burti visuomenę ir didinti svarbaus kultūros tapatumo elemento – folkloro – reikšmę, poveikį ir tęstinumo poreikį. Šokis gali ne tik linksminti, bet ir  atlikti edukacinę funkciją! Džiugu, kad lietuviai, folkloro ansamblių nariai, o ypač – jaunimas, vis labiau didžiuojasi tuo, kad nepamiršo savųjų šokių, gerbia ir prisideda prie savo krašto ir šeimos kultūrinių tradicijų gyvavimo.

Panašios naujienos