Kol ruduo spalvina medžius, jaunieji kėdainiečiai nusprendė pagražinti laikinąją sostinę. Gražią spalio dieną vienoje Kauno gatvėje galėjai pamatyti būrį smagių jaunųjų dailininkų, Kėdainių dailės mokyklos auklėtinių, specialiais dažais piešiančių graffiti.

Pagerina išvaizdą

Dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jovita Buinevičienė šypsosi, kad tai tikrai nebuvo chuliganiškas elgesys kitame mieste, atvirkščiai, kūrybinis procesas.

„Mūsų mokykla vykdo projektą „Gatvės menas“, skirtą 12–18 metų mokiniams. Juo siekiama suformuoti nuostatą, kad kadaise tik pogrindiniu buvęs gatvės menas šiandien vadinamas pirmuoju išties globaliu kultūriniu reiškiniu, kuris pagerina probleminių pastatų išvaizdą ir iliustruoja šiandieninius džiaugsmus ir rūpesčius“, – kalbėjo J. Buinevičienė.

Išbandė realiai

Mūsų Dailės mokyklos mokiniai projekto metu jau susipažino su Vilniaus, Marijampolės ir Kauno gatvės meno kūriniais ir menininkais.

„Taigi, jau visi šie miestai aplankyti, įgyta daug žinių apie gatvės meną ir sužinoti esminiai skirtumai tarp graffiti ir gatvės meno. Kaune turėjome realią galimybę išbandyti gatvės meno  kūrimo procesą. Mokiniai pasigamino trafaretus ir dekoravome Kauno krantinėje esančią legalią gatvės meno kūrinių sieną“, – kalbėjo J. Buinevičienė.

Gražins ir Kėdainius

Artimiausiu laiku kūrybinių dirbtuvių metu Kėdainių dailės mokykloje kurs gatvės meno projektus savo miesto – Kėdainių – erdvėms.

„Tai tarsi žaidimas, kurio metu programos dalyviai ieškos Kėdainiuose erdvių ir senų pastatų sienų, gali būti ir judantys objektai, kuriuose galėtų išreikšti savo kūrybines idėjas. Vėliau surengsime kūrybinių darbų parodą iš programos dalyvių sukurtų projektų“, – sakė J. Buinevičienė.

Tęs ir toliau

Dailės mokyklos auklėtiniai džiaugiasi, kad numatomas programos tęstinumas, kuomet parengti kūrybiniai projektai bus vykdomi konkrečiose suderintose vietose.

Dabar jaunųjų kėdainiečių laukia kūrybinės dirbtuvės ir sukurtų projektų paroda!

„Tikimės, kad galėsime savo tikslus įgyvendinti iki pabaigos“, – šypsosi J. Buinevičienė.

Projektas „Gatvės menas“ finansuotas Kėdainių rajono savivaldybės pagal Vaikų vasaros stovyklų ir kitų NVŠ veiklų programą.

(Nuotr. A. Barzdžiaus)

Panašios naujienos

One Response

  1. Visai

    nieko. Bet aš tai norėčiau kokio peizažo.
    Žinot, tokį meną žmonės supranta labai individualiai. Kas vienam gražu, kitam gali būti visiška beskonybė.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.