„Esame po kelionės pavargę, bet kupini pačių geriausių įspūdžių. Tikrai nuoširdų ačiū tariame rajono savivaldybės vadovams, kad jie skyrė lėšų mūsų kelionei į Italiją. Ten garsinome savąjį kraštą dainomis“, – po dainingos išvykos į saulėtąją Italiją sakė Kėdainių kultūros centro kamerinio choro „Ave musica“ vadovas Algirdas Viesulas. 

Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave musica“ iš aštuntojo tarptautinio Toskanos muzikos festivalio grįžo su pačiais geriausiais įspūdžiais.

Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave musica“ iš aštuntojo tarptautinio Toskanos muzikos festivalio grįžo su pačiais geriausiais įspūdžiais.

Dainingieji kraštiečiai į Italiją vyko ne šiaip pramogauti, bet atstovavo Lietuvai aštuntajame tarptautiniame Toskanos muzikos festivalyje. Pasak choristų, tai – ne konkursas, kuriame varžomasi dėl vietų, bet chorų draugystės sambūris, kuriame dainomis pristatomi skirtingi kraštai.
„Šįkart į Toskaną atvažiavo šešiolika chorų iš skirtingų Europos šalių ir vienas kolektyvas iš Kinijos. Dainos įvairiose Toskanos miesto ir apylinkių kancertų salėse bei bažnyčiose skirtingomis kalbomis skambėjo tris dienas. Mes į Italiją vežėme pusvalandžio programą. Į ją sudėjome ir gražiausią lietuvišką, ir visiems puikiai pažįstamą populiariąją muziką. Ypač daug plojimų ir ovacijų sulaukė mūsų lietuvių liaudies dainos bei garsioji Freddy Mercury „Bohemian rhapsody“, – sakė A. Viesulas.
Itališką šilumą kėdainiečiai pajuto nuo pirmos dainos. „Taip jau burtai lėmė, kad mes turėjome dainuoti pirmąjį festivalio vakarą. Prieš mus pasirodė čekai, kipriečiai ir temperamentingieji gruzinai. Ne vienam mūsų kolektyvo nariui širdyse prabudo nerimas, kai gruzinai užtraukė savo liaudies dainas tvirtais vyriškais balsais. Tačiau mūsų iš širdžių gelmių ramiai atsklidusi Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“ tarsi užbūrė italų klausytojus. Smagu buvo po koncerto sulaukti prašymų pakartoti pasirodymą ir klausytis pagyrų, kokia graži mūsų kalba ir skambios lietuviškos dainos“, – kelionės įspūdžiais dalijosi choro vadovas.
Po šios išvykos choro „Ave musica“ dainininkai kiek pailsės, o nuo rugsėjo vėl kibs į intensyvų repeticijų darbą. „Vasarą vis sulaukiame įvairių kvietimų koncertuoti. Pagal galimybes išvažiuojame padainuoti. Nuo rudens vėl daug dirbsime repetuodami. Jau žinome, kad spalio 1-ąją koncertuosime Biržuose, mūsų bičiulių choro „Viktorija“ dvidešimtmečio koncerte. Pavasarį mūsų pačių kolektyvo laukia toks pats dvidešimtmečio jubiliejinis koncertas. Su dainininkais jau kalbėjome, kad turime paruošti visą choro nueitą kelią atspindinčią programą. Taigi darbų laukia tikrai nemažai“, – šypsojosi A. Viesulas.

Panašios naujienos