Norima atkurti autentišką šios bažnyčios vaizdą, kuris, tapęs holograma, puotų krašto muziejaus erdvę.

Norima atkurti autentišką šios bažnyčios vaizdą, kuris, tapęs holograma, puotų krašto muziejaus erdvę.

Architektūros paveldo rekonstrukcijos organizacija skelbia konkursą – iš kelerių pateiktų variantų socialiniame tinklalapyje esate kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį paveldo objektą. Iš dviejų daugiausiai (like) paspaudimų surinkusių objektų, mūsų komanda balsuos ir išrinks vieną, kuris bus atkurtas ir pristatytas institucijai pateikusiai norą dalyvauti.

Vienas konkurso dalyvių – Kėdainiuose stovinti Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia.

„Norime atkurti Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios autentišką išvaizdą. Tai yra pats vertingiausias ir svarbiausias Kėdainių senamiesčio pastatas, jo pagrindinis akcentas. Kėdainių senamiestį puošia didinga renesanso stiliaus evangelikų reformatų bažnyčia, kurią 1631 m. fundavo Kristupas II Radvila, o užbaigė jo sūnus Jonušas XI Radvila 1652 m.

Joje išlikusi renesanso formų ąžuolinė sakykla, gausiai ornamentuota sudėtingais drožiniais, šoninėse nišose – ąžuolo paneliai, sukurti Nyderlandų manierizmo stiliumi. Pastatas vienanavis, stačiakampis, keturbokštis, mišraus vėlyvojo renesanso ir baroko stiliaus. Langų apvadai ir portalas – Lietuvos ankstyvojo baroko architektūrai būdingų formų. Šalia bažnyčios XVII-XVIII a. pastatyta varpinė. Bažnyčios rūsyje yra kunigaikščių Radvilų šeimos mauzoliejus – vienintelė 2001 m. atkurta ir sutvarkyta XVII amžiaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės didikų kapavietė Lietuvoje. Tai viena seniausių ir didžiausių protestantų bažnyčių visoje buvusioje Abiejų Tautų Respublikoje“.

„Kviečiu ir prašau balsuoti už tai, kad autentiškas Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios vaizdas nugalėtų konkurse ir taptų holograma, puošiančia mūsų muziejaus ekspoziciją. Paraginkite ir savo pažįstamus. Iš anksto dėkojame“, – balsuoti kvietė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

Kėdainiečiai, balsuokime už mūsų paveldą ir galbūt jau netrukus išvysime atkurtą autentišką šios bažnyčios vaizdą. Tuo pasirūpins profesionalų komanda.

Balsuoti galima paspaudus šią nuorodą (spauskite patinka/ like):

https://www.facebook.com/paveldorekonstrukcija/photos/ms.c.eJwtyscNADEMA8GODgqkQv~_NnWX5Q2CwbIShBKZGgX99bVHZeua59HR0xLqzptN5TUkfA7K26vmTtXbodE1bB3gsFa8np0uG~;UD0HWQ~-.bps.a.946247925458388.1073741831.845279495555232/946248812124966/?type=3&theater

Panašios naujienos