Paskutinįjį gegužės sekmadienį Kėdainių Šv. Juozapo parapijos tikintieji atsisveikino su šešiolika metų parapijai vadovavusiu kunigu Gintaru Pūru.

Norinčiųjų atsisveikinti su G. Pūru netrūko - susirinko pilna bažnyčia parapijiečių.

Norinčiųjų atsisveikinti su G. Pūru netrūko – susirinko pilna bažnyčia parapijiečių.

Dar balandžio mėnesį Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba pranešė, kad kunigas Gintaras Pūras atleistas iš Kėdainių Šv. Juozapo parapijos, Apytalaukio Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo ir Surviliškio Nukryžiuotojo Jėzaus parapijų klebono ir Kėdainių dekano pareigų bei paskirtas Domeikavos Lietuvos kankinių ir Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijų klebonu.

 

Kėdainių bendruomenei kunigas G. Pūras palinkėjo Viešpaties palaimos.

Kėdainių bendruomenei kunigas G. Pūras palinkėjo Viešpaties palaimos.

Atsisveikindamas su kėdainiečiais kunigas Gintaras Pūras atsiprašė už padarytas žmogiškas klaidas bei prašė palaikyti jo įpėdinį: „Kėdainiuose praleidau labai puikius šešiolika metų. Sutikau daug gerų žmonių. Ši diena man labai svarbi. Prieš 22 metus gegužės 29-ąją buvau palaimintas ir tapau kunigu, o šiandien palieku parapiją, kuriai tarnavau šešiolika metų. Manau, kad Kėdainiuose turėjau ir gerbėjų, ir negerbėjų. Iš čia išvažiuoju su labai gerais prisiminimais, nes kiek jėgos ir galimybės leido būriau bendruomenę, tvarkiau bažnyčią. Esu dėkingas visiems, kas mane palaikė ir suprato. Linkiu, kad šiltai kėdainiečiai priimtų naująjį kunigą ir padėtų jam skleisti Dievo žodį.“

Rajono meras S. Grinkevičius dėkojo kunigui už supratingumą.

Rajono meras S. Grinkevičius dėkojo kunigui už supratingumą.

Paskutinės Gintaro Pūro aukotos Šv. Mišios vos talpino į bažnyčią visus atėjusius tikinčiuosius. Žmonės negailėjo gerų žodžių apie buvusį dvasinį vadovą. „Kunigas Gintaras Pūras puikiai suprato, kad žmonėms reikia ne tik materialinių gėrybių, bet ir paguodžiančio bei padrąsinančio žodžio“, – teigė rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Carito“ narė Ona Bučinskienė sakė, jog G. Pūras yra labai geras, nuoširdus, taktiškas ir malonus žmogus. Česlava Risakovienė dvasininką gyrė už veiklumą ir aktyvumą: „Jis labai subūrė mūsų parapijiečius. Linkiu jam sėkmės kitoje vietoje skleidžiant Dievo žodį.“ Kornelija Juodienė gerų žodžių negailėjo kunigui už tai, kad jis puikiai dirbo su jaunimu ir visiems rasdavo tinkamų žodžių, kai jų reikėjo.

Bažnyčios raštinės darbuotojai suskaičiavo, kad per šešiolika tarnystės Kėdainiuose metų G. Pūras pakrikštijo apie 2800 vaikų ir sutuokė beveik septynis šimtus porų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.