Pirmadienį Kėdainiai papildė didmiesčių gretas. Ne, ne gyventojų skaičiumi, o… automobilių spūstimis, kurios susidarė Tilto ir Šėtos g. sankryžoje įjungus laikinuosius šviesoforus. Socialinius tinklus užliejo pasipiktinusių miestelėnų komentarai, esą valdininkai nepagalvojo, kad spūsčių problema tik dar labiau paaštrės, nes nebuvo įrengtos žaliosios rodyklės, leidžiančios iš Tilto ir Šėtos g. sukti dešinėn, kai dega raudonas šviesoforo signalas.

„Mes tai padarėme. Mes – irgi miestas. O koks miestas be spūsčių? Pastatė ilgai lauktą šviesoforą prie Jurgio bažnyčios. Jei anksčiau kamščiai susidarydavo tik iš Tilto gatvės, tai dabar – iš visų pusių. Įsukti nuo Juodkiškio g. – mission impossible (misija neįmanoma). Šaunuoliai. Ačiū jums už deginamas sankabas, oro taršą ir sunaikintas nervų ląsteles“, – socialiniuose tinkluose piktinosi kėdainietis Rimantas.

„Velniop tuos šviesoforus. Tokios nesąmonės Kėdainiai dar nematė“, – antrino Edita.

„Pagaliau“ turim šviesoforą ir didžiausius kamščius. Visiškas chaosas. Ar šviesoforas neturėjo sumažinti srautų?“ – retoriškai klausė dar viena mergina, kviesdama visus, kas gali apvažiuoti šią vietą.

„Šitas šviesoforas atneš daugiau nelaimių, reikėjo geriau STOP ženklą pastatyti, kad spėtum apsižvalgyti. Dabar kol pravažiuoji, tai du kartus žalias signalas užgęsta, tik iš trečio karto įveiki posūkį“, – komentavo kita vairuotoja.

„Na, būkit žmonės, uždėkit papildomas žalias rodykles, nes kol šviesoforo nebuvo, nebūdavo ir tokių kamščių iš visų pusių“, – į atsakingus valdininkus kreipėsi Erika.

Kiti kraštiečiai ragino nebeįjungti tų šviesoforų, nes „bus amen – tiek nuo senamiesčio pusės norint patekti ant tilto, tiek iš Juodkiškio gatvės išvažiuoti“.

Neapgalvoti sprendimai – problemos žmonėms

„Pirmadienio pavakare (po 16 val.) turėjau vežti vaiką iš Vilainių į Muzikos mokyklą ir patekom į tokį kamštį, kad vaikas pavėlavo į pamoką. Antradienio rytą tik pravažiavom geležinkelio pervažą – ir vėl kamštis Šėtos g. Teko važiuoti aplinkinėmis gatvelėmis – Daržų, Strazdelio, Pirmūnų – kad nuvežčiau vaiką į J. Paukštelio progimnaziją. Ten palikau automobilį ir pėsčiomis per tiltą atėjau į darbą, nes neįmanoma buvo pravažiuoti“, – sakė Viktorija.

„Kamščiai Tilto–Šėtos g. sankryžoje sutrikdo ir maršrutinių autobusų grafikus. Mes juk negalim aplenkti spūsties, tad tenka vėluoti  ir po to klausytis pasipiktinusių keleivių priekaištų“, – teigė vienas „Kėdbuso“ vairuotojų.

„Pirmadienio vakarą apie 18.30 val. važiavau iš darbo, tai spūstys buvo iš visų pusių. Nuo Tilto, Šėtos ir Kauno g. buvo viskas užsikišę, teko ilgokai stovėti. Piktina tokia situacija, kai skubi po darbo, yra dar visokių reikalų ir niekur negali suspėti. Įrengus žalias rodykles padėtis kažkiek palengvėtų, bet čia jau turi spręsti „aukščiau sėdintys““, – kalbėjo Marius.

„Mes iš Panevėžio. Kai pastatė šviesoforus, tai spūstys ne sumažėjo, o tik dar didesnės  pasidarė. Klausiate, ko reikėtų, kad neliktų kamščių?  Panaikinti šviesoforus (juokiasi). Žalios rodyklės gal duotų kokios naudos, bet jų nėra“, – antradienį perpiet sakė Deividas, į Kėdainius atvažiuojantis darbo reikalais.

Savivaldybei situacija yra žinoma

„Klausimą dėl šviesoforo pastatymo rajono vadovai Kelių direkcijai kėlė nuo pat Vilainių tilto remonto pradžios. Direkcijos atstovų nuomone, šviesoforo statyti nebuvo būtina, tačiau, atsižvelgus į gyventojų nusiskundimus ir prašymus statyti šviesoforą, jis buvo pastatytas Tilto – Kauno ir Šėtos gatvių sankryžoje. Laikinųjų šviesoforų įrengimas kainavo 11 575,54 Eur. Atsakingi, patyrę specialistai atliko šviesoforo darbo derinimus ir jis šią savaitę buvo pajungtas. Akivaizdu, kad pajungus šviesoforą eismas toje vietoje tapo dar komplikuotesnis. Žalios rodyklės jau yra įrengtos, bet kol specialistai dar ieško geriausių šviesoforo darbo intervalų, jis laikinai bus išjungtas.

Komisija turėtų susirinkti kitą savaitę ir bus ieškoma, kaip geriausiai „įdarbinti“ šviesoforą, kad jis ne apsunkintų eismo srautus, bet juos palengvintų“, – susidariusią situaciją pakomentavo mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė.

Miesto seniūnas Algirdas Krivičius patikino, kad žalios rodyklės prie laikinųjų šviesoforų (leidžiančios sukti iš Tilto g. į Kauno g.  ir iš Šėtos g. į Tilto g) įrengtos antradienį po pietų, tačiau, kol šviesoforai išjungti, jomis nereikėtų vadovautis, nes jos galioja tik degant raudonam šviesoforo signalui.

Nuėjo lengviausiu keliu

„Spūstys – nerealios. Pirmadienio vakarą važiavau po darbo, tai automobilių eilė buvo dar už Kauno g. kapinių. Daug kas mačiau apsisukinėjo ir važiavo ratu aplink. Kas darysis Lapkričio 1-ąją ir per Vėlines, baisu pagalvoti. Jau ir taip čia avarijų, girdėjau, būdavo…

Savivaldybė nuėjo lengviausiu keliu. Uždarė Vilainių tiltą rekonstrukcijai ir važiuokit visi aplinkui. O dar kai apribojo sunkvežimių eismą, išvis problemų pridarė. Įsivaizduokit, ūkininkai cukrinius runkelius į fabriką pro Tiskūnus veža iki Vilainių, o nuo ten, kad nepatektų į kamščius, suka link Via Balticos – susidaro papildomai 17,5 km. Arba, jei važiuoja nuo Babėnų pusės, turi važiuoti su tais burokais per visą miestą, nes Tilto g. esančiu tiltu, jei svoris didesnis nei 20 t., nepravažiuosi. O J. Basanavičiaus g. tiek šviesoforų, tiek sankryžų, tik spėk pedalus spausti. Kad apkraunamas miestas, didėja oro tarša – niekam neįdomu. Uždarė, apribojo ir tu nors lėktuvu skraidink tuos runkelius.

Realiai tą situaciją turėjo visai kitaip spręsti. Pavyzdžiui, Krekenavoje prieš 6 ar 7 metus irgi rekonstravo tiltą, tai pastatė šalia pontoninį tiltą ir visi, net pakrauti sunkvežimiai, galėjo laisvai pravažiuoti, o čia nuėjo lengviausiu keliu ir jūs žinokitės“, – rajono ūkininkų nuoskaudas išsakė Dainius.

„Kėdainių mugės“ inf.

Rolano Valionio nuotr.

Panašios naujienos