Liepos 6-osios pavakare į Kėdainius užsuko trečiojo tarptautinio dviratininkų žygio „Europa be sienų“ dalyviai. Šįkart į jį susiruošė dvidešimt Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos dviratininkų.

Tarptautinio žygio dalyviai labai gyrė kėdainiečius už svetingumą.

Tarptautinio žygio dalyviai labai gyrė kėdainiečius už svetingumą.

Dažname mieste žygeivius palydi ir vietiniai dviratininkai, kartas nuo karto mėgstantys paminti pedalus.

„Labai smagu, kad tokie žygiai organizuojami. Būtų smagu ir Lietuvoje kažką panašaus suorganizuoti. Kol to neturime, mes važiuojame į savas išvykas ir varžybas“, – sakė žygeivius iš Kėdainių į Krekenavą išlydėjęs Kėdainių dviračių sporto klubo „Veloratai“ narys Vytautas.

Dviratininkai startavo Baltarusijos mieste Gardine ir, pravažiavę maždaug 1000 kilometrų ne tik Baltarusijos, bet ir Lietuvos bei Latvijos keliais, startuos vėl Baltarusijos mieste Drujoje.

Kėdainiuose žygeiviai praleido nemažai laiko - susipažino su miesto, sudalyvavo Valstybės dienos minėjime, pabendravo su bendraminčiais.

Kėdainiuose žygeiviai praleido nemažai laiko – susipažino su miesto, sudalyvavo Valstybės dienos minėjime, pabendravo su bendraminčiais.

„Mūsų kelionės tikslas stiprinti įvairiapusius ryšius tarp kaimyninių šalių. Turime bendrą istoriją, juk kažkada visi buvome vieningos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dalimis. Laikui bėgant kiekviena tauta pasuko skirtingais keliais. Tačiau istorijos juk nepakeisime ir nepamiršime. Galime tik pasidžiaugti vieni kitais, pasimokyti vieni iš kitų. Gyvenimas bėga sava vaga ir mes galime pasidžiaugti draugų pasiekimais. Mums malonu, kad esame draugiškai sutinkami ir palydimi. Labai gražiai vakar su lietuviais paminėjome Lietuvos Valstybės dieną. Pradėjome ją švęsti Kaune, o vėliau atvykę į Kėdainius prisijungėme prie drauge giedoto šalies himno. Mums tai pasirodė itin graži tradicija.

Mūsų žygis – savotiškas draugystės reiškinys. Jam dar neįpusėjus jau galvojame, kad kitąmet vėl būtinai važiuosime į ketvirtąją išvyką. Tad jei kas norėtų prisijungti mielai prašome. Mus lengva surasti internete. O jei nenorite važiuoti viso maršruto, tai galite palydėti bent jau savo šalyje. Patikėkite – važiavimas dviračiu yra didelis malonumas ir pasminga pramoga“, – sakė žygio iniciatorė iš Baltarusijos Irena Bogdanovič.

Iš Kėdainių žygeiviai patraukė Panevėžio link, o vėliau keliaus į Latviją.

Panašios naujienos