Šią savaitę Kėdainių senamiestis tapo filmavimo aikštele. Gatvelėse ir viename iš istorinių miesto pastatų filmuojamas garsios režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams „Drugelio širdis“, o filmavimo grupės darbą susidomėję stebi praeiviai. Juk ne kasdien išvysi filmavimo kameras, veiksmą „už kadro“, garsius ir artisto kelią dar tik pradedančius mažuosius aktorius! Vėliau filmavimai persikels ir į Josvainių miestelį.

Jautriame mokyklinio amžiaus vaikams skirtame filme pasakojama berniuko Juozapo, kurio širdis plaka ne, kaip įprasta, krūtinės viduje, o išorėje, istorija. Negalia ir iš jos kylantys jausmai, skaudžios patyčios – tai tik viena istorijos pusė. „Filmo scenarijų įkvėpė Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“, tačiau joje pasakojama Juozapo istorija „užaugo“ į daug didesnę – atsirado daug personažų, kitų linijų. Mes perduodame šviesią žinutę apie draugystę, supratimą, mokėjimą būti kitokiu ir atrasti stiprybę savyje“, – sakė filmo režisierė Inesa Kurklietytė.

Filme išvysime tokius aktorius kaip Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Toma Vaškevičiūtė, Julius Žalakevičius, Eglė Jackaitė, Gabrielia Kuodytė, Violeta Trečiokaitė Mičiulienė, Sonata Visockaitė, Lukas Petrauskas, Vita Šiaučiūnaitė.

Pagrindinio filmo herojaus vaidmenį kuria aktorės E. Jackaitės sūnus Elijas Malinauskas. Mergaitės Rugilės, kuri padeda berniukui atsiverti pasauliui, vaidmenį atlieka Vilnė Konstancija Abukevičiūtė.

Filmo kūrėjų komanda pirmadienį įsikūrė senamiesčio Didžiosios Rinkos aikštėje. „Pradėjome nuo interjero filmavimo. Pastate, kuriame įsikūrę samariečiai, filmavome scenas bute ir kieme, o kai sulaukėme gero oro, filmavome ledų valgymo sceną Senojoje gatvėje“, – pasakojo filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Senąją gatvę filme kėdainiečiai išvys dar jaukesnę nei įpratę, nes vienas namas joje laikinai tapo daržovių ir vaisių parduotuvėle, prie kito įsikūrė spalvingas ledų kioskas, o prie Senamiesčio kepyklėlės – retro stiliaus staleliai su kėdėmis.

Vėliau filmo scenos persikels į Josvainius – bus filmuojama gamtoje, prie upės, Josvainių gimnazijos kieme bus filmuojamas rugsėjo pirmosios rytas, kitos scenos. „Labai smagu, kad taip aktyviai į masuotes registravosi Kėdainių moksleiviai ir suaugusieji, norinčių filmuotis vaikų sulaukėme net daugiau nei galėjome priimti. Smagu, kad jie taip prisideda ir padeda be atlygio“, – šiltai apie kėdainiečius atsiliepė Živilė Gallego.

Filmavimai taip pat vyksta kitose šalies vietose, o kino ekranuose jautrų filmą „Drugelio širdis“ žiūrovai galės išvysti kitų metų rugsėjo pabaigoje.

Tito Valionio nuotr.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.