Kėdainių lietuvių ir švedų draugija paminėjo veiklos 15-os metų sukaktį. Ta proga Kėdainiuose net keletą dienų vyko įvairūs renginiai, skirti draugystei su švedais. 

Ką tik baigęs kadenciją  Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas negailėjo pagyrų Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos vadovei Rūtai Švedienei.

Ką tik baigęs kadenciją Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas negailėjo pagyrų Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos vadovei Rūtai Švedienei.

„Kėdainiečiai yra gerame kelyje siekiant suartėjimo su Švedija. Manau, kad tą draugystę būtina stimuliuoti, o tai geriausia padaryti per žmogiškuosius santykius. Mano patarimas draugijos vadovams – išnaudokite Švedijoje gyvenančius savo kraštiečius. Jie gali tapti savotiški Kėdainių ambasadoriai šioje Skandinavijos šalyje. Gal kam ir neatrodo, tačiau mes su švedais turime daug panašumų. Be to, švedai yra finansiškai, politiškai ir ekonomiškai stabilesnės šalies atstovai. Jie mato moralinę pareigą padėti Baltijos šalių gyventojams. Turime priimti draugišką pagalbą. Smagu, kad kėdainiečiai jau nutiesė tiltus draugystei su Švedija. Sveikinu juos ir linkiu eiti teisingai pasirinktu keliu“, − sakė kėdainiečių gražios sukakties proga pasveikinti atvykęs ką tik baigęs kadenciją Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas.
Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė pasidžiaugė, kad nors organizacijoje ir esama šiokios tokios migracijos, jos narių skaičius nuo pat susikūrimo išlieka stabilus – 20 kraštiečių. „Labai smagu, kad žengdami mažais žingsneliais mes jau penkiolika metų draugaujam su švedais. Mūsų tikslas ne tik kelionės pas draugus, konferencijos, seminarai, bet ir švedų kultūros pažinimas, draugiški bendraminčių susibūrimai. Juk smagu susirinkti ir paskanauti švediškų patiekalų ar visiems kartu pasižiūrėti švedų kūrėjų filmų. Gera yra pažinti kitą kultūrą, skleisti žinias apie Švediją Kėdainiuose, o Švedijoje apie Lietuvą, užsiimti šviečiamąja, kultūrine veikla. Ne ką mažiau svarbu mums būry draugauti, bendradarbiauti. Juk per tiek metų tapome lyg giminės ir tie santykiai mums labai svarbūs. Kėdainiečiai turi daug istorinių sąsajų su švedais, štai netrukus minėsime 361-ąsias Lietuvos ir Švedijos sutarties, kuri pasirašyta Kėdainiuose, metines. Tam įvykiui Kėdainiuose pastatyti net du paminklai. Rajone yra ne vieni švedkapiai, tačiau ne dažnas mūsų kraštietis žino tokius faktus. Mūsų draugijos noras – kuo daugiau kalbėti apie istorines sąsajas, apie dabartinį gyvenimą Švedijoje, mokytis iš daugiau pažengusios šalies, stiprinti kėdainiečių bendrystę su švedais“, − šventinių renginių sūkuryje kalbėjo R. Švedienė.
Kėdainiečiai nuo pat draugijos veiklos pradžios draugauja su bičiuliais iš Švedijos, tad nenuostabu, kad ir šventėje apsilankė ne vienas bičiulis. Pastorė Walla Carlsson teigė, jog jai malonu kaskart atvykti į Kėdainius ir čia matyti gerų pokyčių: „Labai smagu, jog mes Kėdainiuose turime tokių šaunių draugų. Su jais bičiuliaujamės nuo pat draugijos susibūrimo. Kaskart prieš Kalėdas kėdainiečiams ruošiame dovanas, jas siunčiame ir mėgaujamės galėdami kažkam suteikti džiaugsmo. Tikrai tikiu, kad mūsų draugystė tęsis dar ne vienerius metus.“
Penkiolikos metų draugijos veiklos sukaktį kėdainiečiai paminėjo surengę protmūšį apie Švediją, turiningais pasakojimais apie Švedijos ir Lietuvos dabartinius santykius bei istorinių vingių apžvalgas. Švedijos institutas ir Švedijos ambasada Lietuvoje parengė kilnojamąją parodą apie švedų detektyvus, o „Vikingų kaimo“ atstovai demonstravo senovės vikingų gyvensenos ir karybos ypatumus. Gražią dovaną draugijai įteikė Muzikos mokyklos bendruomenė, dovanojusi koncertą, kuriame skambėjo lietuvių ir švedų kūrėjų melodijos.

[tribulant_slideshow gallery_id=”210″]

Panašios naujienos