Kėdainiuose jau ne vienerius metus sėkmingai gyvuojančios AB-ės „Kauno grūdai“ greitai paruošiamų produktų gamyklos darbuotojai pakviesti į iškilmingą „Dešimtmečio Oskarų“ šventę, surengtą Kėdainių arenoje. Šventinio vakaro metu darbuotojams padėkota už jų indėlį į verslo sėkmę, „Oskarais“ apdovanoti nominacijų laimėtojai.

Padėkoti Kėdainių padalinio darbuotojams tikrai yra už ką. Per palyginti neilgą fabriko veiklos laikotarpį gamyba taip išsiplėtė, kad dabar per metus Kėdainiuose yra pagaminama ir realizuojama net 105 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų pakeliuose ir 40 mln. vienetų greitai paruošiamų košių indeliuose.

Greitai, skaniai ir nebrangiai pavalgyti norintys pirkėjai labai pamėgo šių „Kauno grūdų“ prekės ženklų „Activus“ ir „Sun Yan“ produkciją. Jos paklausa nuolat auga ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose, todėl bendrovė „Kauno grūdai“ nuolat investuoja į gamybinius objektus – vykdomos statybos, rekonstrukcijos, atnaujinama įranga, tam, kad darbuotojams būtų geresnės darbo sąlygos ir būtų patenkinti augančios rinkos poreikiai. Investicijų sulaukė ir Kėdainių padalinys, kuris ir buvo greitai paruošiamų produktų verslo pradininku.

Kėdainiečiai davė startą sėkmingam verslui

„Makaronų verslas prasidėjo būtent Kėdainiuose. Ir nors pradžia buvo sunkiausia, išskirtinai darbštūs kėdainiečiai puikiai įveikė šį sunkumų barjerą, o tai leido vykdyti ir kitų gamybinių padalinių plėtrą.

Šiemet investuodami į Kėdainių padalinį, praplėtėme sandėliavimo patalpas, išplėtėme gamybinius pajėgumus. Kėdainiai vienareikšmiškai yra palanki investicijoms vieta, nes yra pats Lietuvos centras, logistiškai yra patogu atsivežti visas reikalingas žaliavas ir tuo pačiu eksportuoti produkciją.

Sėkmingą verslą kuria ne įmonės, o žmonės. Tam reikia kruopščių, atsakingų darbuotojų, kėdainiečiai būtent tokie ir yra, todėl mes stengiamės, kad darbuotojai jaustųsi gerai, kad jų atlyginimas būtų konkurencingas. Ši šventė yra padėka mūsų darbuotojams už jų kasdienį darbą, kuris tikrai nelengvas, nes maisto pramonėje yra daug aukštų reikalavimų, tačiau mūsų darbuotojų dėka įmonei pavyksta pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Turime ir daugiau planų Kėdainiuose. J. Basanavičiaus gatvėje, šalia autobusų stoties įsigijome patalpas, kuriose plėtosime džiūvėsėlių gamybą.

Dabar yra derinami projektai, ieškomi rangovai, įranga jau yra parinkta, pasirašomos sutartys. Statybos darbus kėdainiečiai pamatys šių metų pabaigoje. Šį investicinį projektą ketiname užbaigti kitų metų antrą ketvirtį.

Tai reiškia, kad praktiškai po metų Kėdainiuose turėsime dar vieną gamybinį objektą“, – būsimais planais dalijasi į Kėdainių padalinio darbuotojų šventę atvykęs AB-ės „Kauno grūdai“ vykdomasis direktorius Remigijus Veikalas.

Didžiausia vertybė – darbuotojai

„Kėdainių padalinyje yra 227 darbuotojai, pusė jų dirba daugiau nei 5 metus, nemažai yra ir tokių, kurie pas mus nuo pat įsikūrimo. Noriu pasidžiaugti, kad žmonės yra žingeidūs, didžiąją dalį specialistų užauginome patys. Pavyzdžiui, paprasti darbininkai tampa sandėlio vadovu, pamainos meistru, ateina dirbti ir į apskaitą ar administraciją. Tokių pavyzdžių turime ne vieną. Taip pat pritraukiame į savo gretas ir jaunimo. Visiems, kurie nuoširdžiai dirba, sudarome galimybę kilti karjeros laiptais.

Skatiname, kad mūsų darbuotojai bendrautų ne tik darbo vietoje, todėl rengiame šventes, puoselėjame tradicijas, vykdome visus suvienijančias akcijas, pavyzdžiui, būna aplinkosaugos dienos, į kurias įsitraukia visi darbuotojai, arba štai dabar turime žingsniavimo akciją, daugiausiai žingsnių nuėję darbuotojai gaus įmonės prizus.

Kai žmonės vieningi, galime daryti stebuklus. Mūsų padalinys tikrai labai sėkmingai gyvuoja, sparčiai plečiamės. Šiemet atidarėme naują sandėlį, šiuo metu vyksta gamybinių ir administracinių patalpų rekonstrukcija. Tai susiję su augančiais gamybiniais pajėgumais, daugėja ir darbuotojų.

Džiaugiuosi, kad pagaminame tokius kokybiškus produktus, kuriuos pirkėjai tikrai įvertina. Daugiau nei 95 proc. mūsų produkcijos yra eksportuojama į Angliją, Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis.

Kėdainietiškų gaminių rasite ir Ispanijoje, ir Portugalijoje. Užsienio šalyse esame savotiški ne tik „Kauno grūdų“ bendrovės, bet ir Kėdainių ambasadoriai. Už visa tai esame dėkingi savo darbuotojams“, – sako Kėdainiuose sėkmingai veikiančio greitai paruošiamų produktų fabriko gamybos vadovė Miglė Balčiūnaitė.

Gamyklos pasiekimus vertina ir rajono valdžia

„Kauno grūdų“ Kėdainių padalinio kolektyvui skirtoje šventėje dalyvavusi Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė susirinkusiesiems perdavė šiuos mero Valentino Tamulio žodžius:

„Nuoširdžiai sveikinu šiuolaikišką, pažangų, darbštų ir dinamiškai į priekį žengiantį kolektyvą. Esate savo srities lyderiai, kurie nesustoja ties pasiektais rezultatais, o nuolat einate pirmyn, nestokojate dėmesio nei savo darbuotojams, nei partneriams, produkcijos vartotojams, nei vietai, kurioje sėkmingai dirbate.

Sveikinu visus, betarpiškai prisidėjusius prie įmonės klestėjimo ir garsinimo. Kėdainiečių vardu dėkoju, kad esate mūsų krašto bendruomenės dalimi“.

Kai darbas „veža“

Asta Žemaitienė yra viena tų darbuotojų, kurie Kėdainių fabrike dirba nuo pat jo įkūrimo. Vyriausioji technologė prisimena, kad darbinės veiklos šiame padalinyje pradžia nebuvo lengva.

„Buvau pirmoji technologė. Pradžia buvo ir įdomi, ir sunki, nes teko susidurti su naujomis, visai nežinomomis technologijomis.

Nei Lietuvoje, nei kitose Pabaltijo šalyse niekas negamino makaronų, teko patiems viską perprasti. Eilinis žmogus gal įsivaizduoja, kad yra tiesiog makaronas, bet jį pagaminti, nežinant tam tikrų specifikų, buvo sudėtinga. Labai daug ką turėjome išmokti – nuo tešlos maišymo iki makaronų supakavimo.

Mes anuomet įsikūrėme buvusiame baldų fabrike, reikėjo ir patalpas pritaikyti, ir kolektyvą susirinkti. Kai žiūriu į dabartinį fabriką, vaizdas kardinaliai skiriasi. Gaminimo technologija išliko ta pati, bet įrengimai jau visai kiti, mažiau rankų darbo.

Pradžioje fabrike dirbo tik viena pamaina, produkcijos buvo pagaminama nepalyginamai mažiau. Prieskonių mišinius pirkdavome, o po to patys ėmėme juos maišyti, reikėjo sugalvoti, kaip tai padaryti.

Vėliau pradėjome gaminti ir greitai paruošiamas košes, nes buvo įrengta fasavimo į indelius linija, atsirado ir miltinių mišinių linija. Žodžiu, pokyčių buvo daug, veikla labai išsiplėtė.

Man patinka, tai, ką darau, jaučiuosi esanti ten, kur ir noriu būti. Pradėjau savo darbą kaip technologė, mane tas darbas labai „pagavo“, nes yra smagu kurti, atrasti skonius ir daryti makaroną visokį, pavyzdžiui darome bandymus ir gaminame net spalvotus makaronus, pilno grūdo ar grikių makaronus. Yra labai daug įdomių dalykų mūsų darbe“, – teigė didelį indėlį į naujų produktų kūrimą įnešusi vyriausioji technologė Asta Žemaitienė.

Tobulėti skatinantis darbas

„Dirbu jau 10 metų, sekasi labai puikiai. Pradėjau dirbti gamybos darbuotoja, o dabar jau esu pamainos meistrė. Atsakomybės yra ženkliai daugiau, tiek už produkto kokybę, tiek ir už žmones, esi jiems ir mokytojas, ir psichologas, tuo pačiu ir padėjėjas, viskuo tenka pabūti.

Darbas yra sudėtingas, visko būna, bet viskas išsprendžiama, nes ir mano kolektyvas tikrai geras, ir administracija gera. Motyvuoja dirbti tarpusavio supratimas, draugiškumas, ir, aišku, finansai.

Jei kas iš kėdainiečių paklaustų, tikrai sakyčiau, kad verta ateiti pas mus dirbti. Aš pati einu į darbą, kaip į šventę. Per tuos 10 metų kiekvieną fabriko kertelę pažįstu, žinau, kaip spręsti tam tikrus klausimus.

Nors pokyčių yra daug, šiuo metu vyksta rekonstrukcija, tikimės, kad tai dar labiau palengvins mūsų darbą ir bus dar geresnės sąlygos. Aišku, naujovės įpareigoja ir mus pačius tobulėti, mus ir į kursus siunčia, ir vietoje vyksta mokymai, ir literatūros reikia pasiskaityti, bet tai leidžia eiti į priekį.

Šiandieninė šventė yra labai laukta. Ji išpildė mūsų svajones, matote, kiek daug žmonių susirinko. Džiugu, kad esame pastebėti, įvertinti, pagerbti, jaučiamės, lyg būtume tikruose „Oskaruose“, – smagiai nusiteikusi kalbėjo „Dešimtmečio herojaus“ nominaciją pelniusi pamainos meistrė Vilma Svetickienė.

Kad šventė išties neeilinė, byloja ir tai, kad tą vakarą fabriko veikla buvo sustabdyta tam, kad renginyje galėtų dalyvauti visi padalinio darbuotojai – nuo dirbančio gamyboje iki administracijos.

Iškilmingą renginį vedė šalyje žinomas TV laidų ir renginių vedėjas Justinas Jankevičius, beje, prisipažinęs, kad ir pats su šeima mielai skanauja Kėdainiuose pagamintų greitai paruošiamų produktų. Vakaro metu daugiau nei 20-čiai ilgamečių darbuotojų įteiktos padėkos, o dar keliolikai darbuotojų, kurie buvo išrinkti įvairių nominacijų laimėtojais, įteiktos „Oskarų“ statulėlės. Renginį vainikavo šventinis koncertas.

Užs. Nr. 248.