vmiKauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, jau pervestos pirmosios pajamų mokesčio permokos. Iki šv. Velykų papilnėjusias sąskaitas pajus apie 2 tūkst. Kauno apskrities gyventojų. Lėšų pervedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami kiekvieną darbo dieną, atsižvelgiant į apskrities savivaldybių biudžetų pajamas.

„Kauno apskrities gyventojai iki šiandien yra pateikę daugiau nei 80 tūkst. pajamų deklaracijų. Pajamų mokesčio permokos pirmiausiai pervedamos mokesčių mokėtojams, kurie teisingai pateikė elektronines deklaracijas, neturi skolų ir yra pateikę visas deklaracijas už ankstesnius laikotarpius. Jeigu deklaracijoje pateikti duomenys nesutampa su VMI turima informacija, mokesčių administratorius susisiekia su mokesčių mokėtoju dėl deklaracijos patikslinimo“, – teigia Kauno AVMI mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

J. Stankienė atkreipia dėmesį, jog gyventojams, kurie turi pradelstų mokestinių prievolių, lėšų permokas mokesčių administratorius grąžins tik tuomet, kai bus įvykdyti visi ankstesni VMI nurodymai.

Kauno AVMI pažymi, jog Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau – EDS) vartotojams pranešimai apie tikslintinus duomenis deklaracijoje išsiunčiami tą pačią dieną, o tiems gyventojams, kurie nėra EDS vartotojai, pranešimai siunčiami klasikiniu paštu kartą per savaitę. Be to, netgi pajamas jau deklaravusiems gyventojams rekomenduojama prisijungti prie EDS ir pasitikrinti, ar nėra atnaujintos jų preliminariosios deklaracijos. Pastebėjus atnaujintus duomenis, mokesčių mokėtojai turėtų tikslinti jau pateiktas deklaracijas.

Kauno AVMI taip pat jau sulaukė 2,7 tūkst. gyventojų turto deklaracijų ir daugiau nei 8 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms bei partijoms. Kauno AVMI primena, kad deklaracijas bei prašymus skirti paramą būtina pateikti iki gegužės 4 dienos.

VMI primena, kad šiemet pajamas deklaruoti privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. VMI pažymi, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, kad šiemet pirmą kartą panaikinus lengvatas mokestį reikės sumokėti ir už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2014 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti http://www.vmi.lt/cms/2014-gyventoju-pajamu-deklaravimas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.