Šis terminas iš esmės reiškia valdymą ir operacijas, reikalingas prekėms priimti, saugoti ir judėti. Tai viena iš logistikos paslaugų, apimanti sudėtingą daugelio procesų planavimą, organizavimą ir įgyvendinimą, siekiant užtikrinti sklandų produktų ir informacijos srautą. Puikus to pavyzdys – įmonė https://baltictransline.lt, kuria pasitiki klientai jau daugiau kaip 22 metus.

Sandėlio ir sandėliavimo sistemos valdymas yra svarbus bet kokiam verslui, sandėliavimo logistika yra produkto tiekimo grandinės dalis. Šis logistikos segmentas užtikrina ne tik gatavų prekių saugojimą, bet ir užsakymų pakavimą bei jų siuntimą. Kontroliuojamas logistikos sandėliavimas daro įtaką atsargų kiekiui, kuris užtikrina užsakymų pristatymą

laiku.

Sandėliavimo vertė logistikos srityje

Pasiūlos ir paklausos suderinamumas

Kruopštus didelio kiekio atsargų valdymas yra ekonomiškai naudingas tiek Jūsų verslui, tiek klientams. Naudodamiesi atsargų sekimo sistema išvengsite vėluojančių užsakymų paruošimo ir pristatymo. Be to, išlaikant nuoseklų atsargų lygį, Jūsų verslui bus lengviau prognozuoti gamybą, pelną ir nuostolius.

Prekių centralizavimas

Kadangi visos prekės saugomos vienoje vietoje, prekių priėmimas, saugojimas ir paskirstymas yra gerokai paprastesnis. Tokiu būdu sumažinamos transportavimo išlaidos, be to, prekės visada yra saugios ir randamos toje pačioje vietoje, kada tik prireikia. Erdvės optimizavimas taip pat padeda efektyviau valdyti atsargas.

Pakavimas ir apdorojimas

Sandėliavimas taip pat apima pakavimo ir siuntimo paslaugas. Parūpinus pakavimui reikalingas medžiagas, kaip maišeliai, kartoninės dėžės ir kitos priemonės, šioje srityje dirbantys darbuotojai nedelsiant galės supakuoti ir išsiųsti prekes. Kai viskas yra vienoje vietoje, verslas turi visas galimybes sutaupyti laiko, nes padidėja darbo našumas bei pinigų, nes nereikia samdyti papildomų darbuotojų.

Išskirtinis klientų aptarnavimas

Pateikę kliento užsakymą būsite tikri, kad šis bus pristatytas per numatytą terminą. Pristatymo greitis yra itin svarbus veiksnys pirkėjui renkantis prekes. Tinkamas sandėliavimas užtikrina pristatymą laiku, mat visas prekių asortimentas laikomas atsižvelgiant į reikalingas temperatūros ir drėgmės sąlygas, tokiu būdu išvengiant bet kokios žalos prekei ar gedimo. Galiojimo laiko pailgėjimas – papildoma nauda vartotojui. Kadangi sandėliai naudojami prekei laikyti ilgą laiką, kainos paprastai išlieka stabilios. Kai paklausa yra didelė, infliacija ir klimato sąlygos gali būti žemos, todėl pirkėjai įsigyja prekes dideliais kiekiais už konkurencingiausią kainą.

Užs. Nr. 114

Panašios naujienos