Kėdainiuose, Liepų alėjoje veikiančiame viešosios bibliotekos padalinyje galima aplankyti unikalią trimačio vaizdo tapybos darbų parodą, kurios autorė – panevėžietė Angelė Šimoliūnienė.

Paroda „Liepos“ padalinyje veiks iki 2024 m. sausio 5 d. Maloniai kviečiame apsilankyti, tik atkreipkite dėmesį, kad biblioteka gruodžio 22–30 d. nedirbs. Adresas – Liepų alėja 15.

Angelė Šimoliūnienė – mokytoja, režisierė, meno terapijos specialistė, psichologė, neuroedukatorė. Autorė rengia personalines tapybos darbų parodos, apdovanota tarptautiniuose konkursuose. Už švietėjišką veiklą ir pagalbą žmonėms apdovanota Šv. Kunigaikštienės Olgos ordinu.

Neseniai Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos „Liepos“ struktūriniame teritoriniame padalinyje buvo pristatyta autorės trimačio vaizdo tapybos darbų paroda „Praskleidus uždangą“.

„Susitikimo metu autorė aiškino, kokį terapinį poveikį gali daryti jos paveikslai, kaip reikėtų juos tinkamai suvokti. Ji tapo tik tada, kai ateina įkvėpimas ir pajaučia energijos pliūpsnį, intuityviai rinkdamasi spalvas ir formas. Abstrakcijose kaip trimačiame objekte įsižiūrėjus išryškėja žmonių siluetai, atsiveria keli sluoksniai“, – pasakojo šiame padalinyje dirbanti bibliotekininkė Inga Paškevičienė.

Užsimezgusioje diskusijoje nuskambėjo paveikios dailininkės mintys, kad į viską reikia žiūrėti su meile, linkėti gėrio ir meilės mus supančiai aplinkai, artimiesiems: „Aplink daug gėrio ir blogio jėgų. Jei poelgiai ir mintys švarios, tai blogis prie mūsų neprieina, nes supa teigiamos energijos. Jei mintys blogos, tai apsupa neigiama energija, kuri dar daugiau pritraukia blogio ir mus užvaldo“.

Parodos autorė papasakojo apie savo pokyčių ir atradimų kelią. Niekas nesuprato, kodėl visų mylima mokytoja po 22-ejų metų mokykloje nusprendė atsisveikinti su pedagogės darbu. Netikėtai žuvus vyrui atsiradusią tuštumą kompensavo naujomis veiklomis, mokslais. Studijavo Trečiojo tūkstantmečio psichologiją, paremtą Vakarų ir Rytų filosofija, mokėsi Holistinio sveikatos ugdymo institute, Prancūzijos mokslinės aromaterapijos institute, dabar studijuoja meno ir dailės istoriją.

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos inf. ir nuotraukos