Kėdainių kultūros centras vos talpino visus krašto neįgaliuosius šventėje „Kūryba mus vienija“, skirtoje Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti.

Rajono meras S. Grinkevičius padėkas įteikė aktyviausiems neįgaliųjų organizacijų nariams.

Rajono meras S. Grinkevičius padėkas įteikė aktyviausiems neįgaliųjų organizacijų nariams.

Kėdainių rajone yra apie 5300 neįgaliųjų, maždaug 1300 iš jų susivieniję į šešias organizacijas.
„Šiandien nenorime kalbėti apie problemas. Norime pasidžiaugti tuo, kuo praskaidriname kasdienybę. Vis daugiau mūsų narių nori išeiti iš namų, lankyti užsiėmimus, susitikti su bendraminčiais. Gera, kai galime padėti likimo draugams“, – sakė Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Rimantas Dubosas.
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, sveikindamas neįgaliuosius, pasidžiaugė, kad pastaruoju metu keičiasi požiūris į negalią: „Šią dieną kėdainiečiai švenčia jau daug metų. Susirinkę draugėn aptaria tai, kas aktualiausia. Man smagu, kad neįgalieji sveikuosius nustebina veiklumu, drąsa, užsispyrimu ir nuolat įgyvendinamomis svajonėmis. Žinau, kad jums dar sunku prisibelsti į kiekvienas duris, tad kitąmet darysime viską, kad valstybinės ir rajono biudžetinės įstaigos įsirengtų įvažiavimus neįgaliesiems. Bandysime kurti darbo vietas neįgaliesiems, taip pat sudarysime sąlygas net trims mobilioms komandoms neįgaliuosius lankyti namuose. Tokia visapusė pagalba ypač reikalinga tiems, kurie dėl ligų negali išeiti iš namų. Didžiausias neįgaliųjų pasiekimas, kad jie yra matomi ir žinomi. Jie yra visateisiai mūsų bendruomenės nariai, tad turime sudaryti tam tinkamas sąlygas.“
Šiųmetė neįgaliųjų dienos minėjimo šventė buvo suprantama visiems jos dalyviams, nes visas sveikinimo kalbas į gestų kalbą vertė vertėja Vijolė Tadaravičienė.
Renginį paįvairino ne tik pačių neįgaliųjų ansamblių bei jų bičiulių koncertas, bet ir originali rankdarbių paroda.

[tribulant_slideshow gallery_id=“143″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.