IMG_9981

Šiame name kone mirtinai buvo sumuštas mažametis vaikas…

Greitai atsakymo į šį klausimą, matyt, negausime. Net ir pati kiečiausia širdis suvirpa išgirdus žinią apie skriaudžiamus vaikus. Šįkart nutikęs atvejis itin skaudus – sausio 25-osios naktį vaikas Kėdainiuose sumuštas iki mirties. Tik medikų pastangomis vaikučio gyvybė grąžinta. Tik ar ilgam?

Medikai neslepia nuoskaudos – jų darbe apstu atvejų, kai į gydymo įstaigas pakliūna sumušti vaikai. Tokie incidentai vis kartojasi, o sustabdyti jų nepavyksta.

Ir šiuo atveju natūraliai kyla klausimas – kas kaltas, kad vaikas buvo sumuštas iki mirties?

Policijos atstovai praneša, kad sulaikyti du įtariamieji – vaiko mama ir jos sugyventinis. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 2 d. (sunkus sveikatos sutrikdymas). Kas nutiko naktį namuose, aiškinsis pareigūnai.

Dabar aiškėja, jog vaikas buvo skriaustas ne kartą. Mokyklos-darželio „Vaikystė“ darbuotojai dar praėjusių metų lapkričio 23 dieną kreipėsi į Vaikų teisių tarnybą, nes į darželį atvestas vaikas verkė ir skundėsi galvos skausmu. Pasak Kėdainių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Vilimos Jucevičiūtės, tada buvo patekusi į teisėsauigos akiratį, tačiau prokuratūros darbuotojai nusprendė, kad nėra nusikaltimo požymių ir tyrimą nutraukė. Nors jau tada vaikas skundėsi, kad jis bijo mamos draugo, kaimynai sakė, kad namuose triukšmaujama. Tačiau šiandien mirtinai sumušto vaiko mama viską neigė. Dabar žadama tyrimą atnaujinti.

„Šeima mūsų rajone gyvena gerą pusmetį. Ji atvyko iš Radviliškio rajono. Iš ten negavome žinių, jog ji įtraukta į socialinių šeimų rizikos sąrašą. Pas mus ji irgi nebuvo tokiuose sąrašuose. Vaikas lankė darželį. Buvo incidentas, mes aiškinomės. Bet nusikaltimo požymių nebuvo“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Pamažu aiškėja, kad problemų, matyt, šeimoje būta. Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad 23 metų vaiko motina buvo patekusi į teisėsaugos akiratį dėl sukčiavimo. 27 metų jos sugyventinis teistas du kartus dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir disponavimo narkotikais.

Teigiama, kad sugyventinis savo kaltę neigia, o motina bendrauja su teisėsauga.

Pareigūnų laukia tyrimas, tačiau suluošintam vaikučiui bet koks atsakymas vargu ar bus svarbus.

Panašios naujienos

6 Responses

 1. vaiva

  na bet as nesuprantu, na kaip vaiku teises darbuotojai nieko nedaro. akivaizdu kad ne pirmas kartas kai vaikas yra musamas. nu paimk tokius tevus ir abu iskastruok. padorios seimos negali vaiku tureti, o cia uzsimaniau ir pazaidziau kaip su futbolo kamuoliu.

  Atsakyti
  • Loreta

   Netycia suklydusias seimas vaiku teises skaudziai baudzia.taciau i smurtaujancius tevus,akivaizdu,ziuri pro pirstus…kur teisybe?…

   Atsakyti
  • Vida

   Kiek dar vaiku teisiu tarnybai vadovaus dabartine vedeja. Kiek dar nelaimiu tures ivykti kad si darba dirbtu suprantantis ir atsakingas zmogus. Teko susidurti su ja pries keliolika metu. Neduok dieve kad visi mastytu taip kaip si moteris . Pagal pavarde greiciausiai panele.Jos patarimai privercia aikcioti ir pamastyti ar ji gali eiti sias pareigas.

   Atsakyti
 2. egle

  facebook yra paviesinta visa seimynele.tik man pikta darosi del to kad valdzia remia tokias seimas.ir zada moket pinigus.visi vaikai yra vienodi or visiems vaikams visko reikia.netik kuri seima prasciau gyvena bet ir toji seima kur tevai abu dirbantys.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.