Vasario 24-ąją sukaks dveji metai, kai į Ukrainą įsiveržė Rusijos kariuomenė, karo veiksmai nesiliauja iki šiol. Ir nors ukrainiečiams labai sunku, jie didvyriškai laikosi ir nepamiršta padėkoti tiems, kas juos visapusiškai palaiko.

Atsidėkodami lietuviams už paramą, Ukrainos dainininkai ir muzikantai mūsų šalyje rengia nemokamų koncertų turą. Vienas tokių koncertų ryt, vasario 21 d., vyks Kėdainių arenoje.

O vasario 24 d. Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje organizuojama solidarumo ir vienybės akcija „Laisvė šviečia 2024. RADAROM“

17.30 min. prasidėsiančiame padėkos koncerte „Laisvės muzika“ pasirodys Kijevo akademinis pučiamųjų orkestras („Kyiv Orchestra“) kartu su žymiais operos solistais.

„Šiuo šventiniu koncertu Ukrainos muzikantai sveikina visus Lietuvos piliečius su Vasario 16-ąja – valstybės atkūrimo diena, ir dėkoja Lietuvai bei jos žmonėms už gyvybiškai svarbią paramą šiuo sunkiu karo metu.

Koncerte „Laisvės muzika“ žiūrovai išgirs ir liaudies, ir šiuolaikinės vokalinės instrumentinės muzikos interpretacijas, Lietuvos senuosius religinius muzikos kūrinius bei Ukrainos muzikos šedevrus derinamus su akademiniu vokalu.

Pagrindinis orkestro privalumas – harmoningas ir subalansuotas stilių derinys, unikalios aranžuotės ir galinga energija“, – teigia koncerto organizatoriai.

Ukrainą garsinantys atlikėjai

„Kyiv Orchestra“ – įkurtas 1992 m. Garbingas „akademinio orkestro“ vardas šiam kolektyvui suteiktas 2006 m.

Orkestras jungia ukrainiečių liaudies muziką su tokiais populiariais žanrais kaip funk, džiazas, rokas ir kt. Nuo 2023 m. orkestras koncertuoja pavadinimu „Kyiv Orchestra“, kuris populiarina Ukrainos muzikinį, literatūrinį ir istorinį paveldą.

Koncertai išsiskiria įtaigiu įvairių muzikos žanrų ir stilių derme, emocingu bendravimu su publika. „Kyiv Orchestra – Kyiv Academic Municipal Brass Band“ – Ukrainos sostinės simbolis. Joks oficialus renginys (festivaliai, oficialūs priėmimai, valstybinės šventės, valstybinės reikšmės ceremonijos) be šio orkestro neapsieina.

Vyriausiasis Kyjevo orkestro dirigentas – Mykola Lysenko jaunesnysis (ukrainiečių kompozitoriaus, pianisto, mokytojo, folkloro rinkėjo ir visuomenės veikėjo Mykolos Lysenko anūkas).

Renginio organizatoriai: Asociacija „Po mažą žingsnį” ir Labdaros fondas „Buča Help“.

Į pusantros valandos trukmės koncertą įėjimas nemokamas.

Kėdainiečiai surengs paramos akciją

Vasario 24 d., minint karo Ukrainoje antrąsias metines, Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje organizuojama solidarumo ir vienybės akcija „Laisvė šviečia 2024. RADAROM“.

19 val. – visuotinė tylos minutė. Po to bus skaitomos ukrainiečių poetų eilės. Skaitys Olga Bakhur ir Genovaitė Gustytė.

Kėdainiečiai kviečiami prisidėti apsaugant už laisvę kovojančius ukrainiečius karius ir paremti juos aukojant tel. nr. 1485 (auka 5 eurai). Didesnę sumą galima pervesti į radarom.lt.

Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.

Viršelio nuotr.: Ukrainiečių paramos akcija Kėdainiuose vyko ir pernai. (A. Raicevičienės nuotr.)