„Teatrų dienas, kurios Surviliškyje vyksta jau daug metų, pradėsime kovo 1-ąją Vilkaviškio kultūros centro teatro „Gluosnė“ spektakliu „Basomis per lūžtantį ledą“. Kovo 6-ąją pas mus svečiuosis Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras, kuris pristatys spektaklį „Aukso puodas“, – sako Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

Pavasaris Surviliškyje jau nebeįsivaizduojamas be Mėgėjų teatro dienų, kurių metu į šį miestelį atskuba įvairiuose šalies regionuose gyvuojantys mėgėjų teatrai. Jų spektakliai sudomina ne tik Surviliškio seniūnijos gyventojus, sulaukiama žiūrovų iš Kėdainių miesto, Panevėžio rajono.

Kaip pasakoja Mėgėjų teatro dienų „Tegyvuoja teatras“ iniciatorė Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė, šiemet atvyks 6 kolektyvai, kurie pristatys skirtingo žanro spektaklius. Bus ne tik komedijų ir tragikomedijų.

„Be teatro neapsieisime ir šventinę Kovo 11-ąją. Tądien 12 val. Surviliškio V. Svirskio pagrindinė mokykla organizuoja tradicinį bėgimą miestelio gatvėmis, kuriame dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir miestelio bendruomenė.

Kasmet susirenka bent keliasdešimt bėgikų. Tokiu būdu paminima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Tądien 16 val. pakviesime žiūrovus į nuotaikingą komediją „Trys mylimos“, kurią suvaidins Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro Daniūnų padalinio mėgėjų teatro „Riba“ mėgėjai aktoriai. Spektaklį puoš ne tik naminiai pyragai, kvepianti duona, bet ir lietuviškos muzikos, kanklių skambėjimas bei lietuviškos tarmės.

Taip jau sutapo, kad šiemet pas mus bus parodyta ir dzūkiška J. Žemaitės apsakymo „Trys mylimos“ versija. Kovo 15-ąją ją mūsų žiūrovams parodys Varėnos r. Matuizų kultūros centro teatras „Giraitė“. Spektaklis-komedija „Trys dzūkų gražuolės“ bus persmelktas ugningu dzūkišku moterų temperamentu, skambės graži dzūkiška šnekta. Manau, žiūrovams bus įdomu pasižiūrėti ir palyginti šiuos abu spektaklius.

Kovo 22-ąją svečiuose sulauksime Radviliškio rajono ŠKAC Alksniupių mėgėjų teatro „Pilnatis“ atstovų, kurie suvaidins dveijų dalių komediją „Ach, tos Moterys…“ (pagal Juozo Gurauskio pjesę „Šalaputris“ ir Rubenso Činariovo pjesę „Brangusai pabučiavimas“).

Galiu pasakyti, kad visi šie kolektyvai pas mus atvyksta pirmą kartą, stengiamės, kad kasmet būtų įvairovė, žiūrovai pamatytų vis kitų mėgėjų teatrų pastatymus.

O mėgėjų teatrų dienas Surviliškyje užbaigs mūsų nuolatiniai draugai – Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ atstovai, kurie kovo 29 d. pristatys spektaklį „Amerika pirtyje“ (pagal Keturakio pjesę)“, – teigė Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

Žiūrovai išsiilgę mėgėjų teatro

Į Surviliškį atvykstančių mėgėjų teatrų pasirodymus susirenka ne tik vietiniai surviliškiečiai, bet ir Kalnaberžės, Sirutiškio, Miegėnų, Užupės, Šlapaberžės gyventojai. Atvyksta žiūrovai net iš Kėdainių, Tiskūnų, kaimyninio Panevėžio rajono.

„Į spektaklius kaskart susirenka kelios dešimtys žiūrovų. Dažnai tenka atnešti kėdžių papildomai. Pastebėjome, kad žmonėms patinka mėgėjų teatras. Čia ir patogiau žmonėms, nes nereikia kažkur toli važiuoti, ir bilietai į spektaklį vos tris eurus kainuoja. Šiemet bilietų nebranginome, nes matome, kad žmonėms nelengva finansiškai, ypač, jei į spektaklį važiuoja visa šeima.

Džiaugiamės, kad turime nuolatinių žiūrovų, atvyksta ir visai nematytų veidų.

Žmonės po tų visų pandemijų tikrai yra išsiilgę teatro. Tai patvirtina tas faktas, kad vos tik intenete paskelbiau apie šiųmetes teatrų dienas, po kokių 10-ies minučių žmonės jau ėmė man skambinti, prašydami rezervuoti vietas. Tai tikrai labai džiugu.

Tikiuosi, kad visuose spektakliuose sulauksime daug žiūrovų. Jų, jei tik reikėtų, galime sutalpinti net iki 120-ies“, – sako Nijolė Dilkienė.

Priminsime, kad anksčiau ir Kėdainiuose kiekvieną pavasarį vykdavo teatrų festivalis (tiesa, jame vaidindavo profesionalūs aktoriai), tačiau ši tradicija nutrūko prasidėjus kultūros centro renovacijai.

Viršelio nuotr.: Į mėgėjų teatrų spektaklius Surviliškyje kaskart susirenka po keliasdešimt žiūrovų. Jų sulaukiama net iš Kėdainių, Panevėžio rajono. (Organizatorių nuotr.)

Panašios naujienos