IMG_4484

Praėjusių metų Kėdainių miesto kalėdinė eglutė.

Jau gruodžio 11-ąją Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šventės metu netrūks ne tik šypsenų, gerų emocijų, bet ir adventinio gerumo jausmo – kiekvienas atėjusysis į šventę galės paaukoti mažiau pasiturintiesiems mūsų kraštiečiams.

Po kelių savaičių, gruodžio 11-ąją, penktadienį, 17 val. Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje vyks miesto kalėdinės eglutės įžiebimo šventė. Kalėdų eglė, kaip ir praėjusiais metais, bus karkasinė – ant pagaminto specialaus stovo bus komponuojamos atskiros žaliaskarių eglučių šakos.

„Tai bus visos mūsų bendruomenės eglutė – reikalingų šakų gausime iš kraštiečių, kuomet šie nusprendžia savo eglutes apgenėti. Žinoma, šakų parūpins ir eiguliai“, – sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas. Pasak pašnekovo, gamtai norima padaryti kuo mažiau žalos, todėl ir šiais metais karkasinės, puoštos eglių šakomis eglutės idėjos nebuvo atsisakyta.

„Tokią eglutę ir puošti yra žymiai lengviau. Garantuoju, kad šiais metais Kėdainiai turės dailią ir elegantišką miesto eglutę“, – tikino V. Čerenkovas.

Be to, kelias dienas visi Rinkos aikštėje augantys medžiai bei Didžiosios gatvės atkarpoje iki Šiglio namo (Senojoje gatvėje) stovintys pastatai bus apšviesti specialiu apšvietimu, kuris bus kintantis ir, pasak V. Čerenkovo, primins tikrą šviesos spalvų simfoniją.

Eglutės įžiebimo šventėje netrūks ne tik pramogų, bet ir gerumo. Gruodžio 11-ąją, prieš pat eglės įžiebimą, aikštėje vyks kalėdinė rankų darbo gaminių ir kalėdinių gardėsių mugė, atėjusieji galės pasivaišinti imbieriniais sausainiais ir aviečių arbata. O prie eglės įsikūrusiame Kalėdų Senelio pašte savo laiškus Kalėdų Seneliui galės palikti visi kėdainiečiai ir miesto svečiai.

Šventėje netrūks ir nuoširdaus gerumo: Josvainių moterų klubas „Aušra“ bei Maltos grupė Kėdainiuose jau šeštą kartą kvies dalyvauti akcijoje „Maltiečių sriuba“.

Tačiau šventės metu vyks dar viena netikėta akcija – bus kuriama ryškiaspalvė, Kalėdomis kvepianti mandarinų eglė.

„Kraštiečiai, ateisiantys į šią šventę, prašomi atsinešti bent po vieną mandariną. Šiuos vaisius dėliosime į specialų, net 2 metrų aukščio karkasą ir visi kartu sukursime mandarinų eglę. Vėliau, jau po šventės, šiuos vaisius padovanosime globos namuose gyvenantiems seneliams. Net neabejojame, kad taip jie pajus artėjančių žiemos švenčių nuotaiką ir jaukumą“, – pasakojo Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė.

Eglutės įžiebimo šventėje koncertuos vaikų ir ne tik vaikų mėgiama grupė „Tele Bim-Bam“.

Tad visi esate laukiami Kėdainių eglutės įžiebimo šventėje jau gruodžio 11 dieną, 17 valandą!

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.