Net ir po penkiasdešimties bendro vedybinio gyvenimo metų Emilija ir Algirdas Staugai tik pačiais šilčiausiais žodžiais atsiliepia apie vienas kitą. O visą įžadų atnaujinimo ceremoniją, šeštadienį vykusią Kėdainių rotušėje, meiliai laikė vienas kito ranką.

Emilija ir Algirdas Staugai po 50 metų atnaujino savo vestuvių įžadus.

Pačių artimiausių žmonių apsuptyje pora paminėjo lygiai prieš penkiasdešimt metų toje pačioje vietoje – Kėdainių rotušėje – įvykusią tuoktuvių ceremoniją. Be to, patiems Staugams visa šventė buvo visiškai netikėta – dukra Rūta tik šeštadienio rytą pranešė tėvams, kad jiems ši diena bus ypatinga.

„Turiu nuostabų žmogų šalia“

Du vaikai, keturi anūkai ir du proanūkiai – tokį turtą užgyveno darni, graži ir labai jaunatviška Staugų pora.

„Mes abu gimę ir augę Kėdainių rajone. Aš Pernaravoje, vyras – Gudžiūnų apylinkėse. O susipažinome Kėdainiuose vykusioje Dainų šventėje, – į pažinties pradžią nusikėlė E. Staugienė. – Mes, šventės dalyviai, atvažiavome į Gudžiūnus, kur tuo metu dirbau, o mane iš sunkvežimio kelia toks gražus aukštas vyras. Tai buvo Algirdas. Jis, mano šokių partneriui dar tarstelėjo: „Tu dabar laisvas, dabar ją aš paglobosiu“. Taip mūsų draugystė ir prasidėjo. Po trijų metų čia, Kėdainiuose, susituokėme“.

E. Staugienė džiaugėsi, kad visą šią šventę suorganizavo jų dukra Rūta. „Abu su Algirdu esame jai labai dėkingi. Esu be galo dėkinga ir savo vyrui už visus tuos kartu praleistus ir nugyventus metus. Turiu nuostabų ir puikų žmogų“, – meiliai žvilgtelėjusi į vyrą, tarė E. Staugienė.

Dėmesys tik mylimajai

A. Stauga prisiminė, kad žmona visus tuos metus pasižymėjo „šventa kantrybe“. „Mano hobis buvo aviacijos sportas – būdavo, parskrendu, o ji laukia manęs su dviem mažais vaikais. Be to, daug dešimtmečių išdirbau alaus kombinate „Kalnapilis“. Tačiau jau dabar visas dėmesys tik jai. Už visus tuos praleistus metus noriu jai atsidėkoti ir dėmesį skirti tik jai“, – šypsojosi šeimos galva, šiuo metu su žmona bei artimaisiais gyvenantis Panevėžyje.

Staugai, kartu gražiai pragyvenę net pusę amžiaus, savo artimųjų yra laikomi ne tik pavyzdine šeima, bet ir visos giminės švyturiais, vyro ir moters bei darnaus šeimyninio gyvenimo pavyzdžiu ir vyresniems, ir jauniems.

„Labai norėčiau palinkėti visam visos Lietuvos jaunimui, kad ir bus sunku, bus debesėlių jūsų šeimyniniame gyvenime, bet vienas kitam atleiskite. Nes tikrai verta gyventi tiek metų kartu bei turėti tą vienintelį žmogų šalia. Tai yra didžiulis ir begalinis džiaugsmas“, – šypsojosi E. Staugienė.

Santykių ir šeimos pavyzdys

Porai auksinių vestuvių šventę suorganizavo dukra Rūta tėvams to visiškai nežinant. „Mes sėdime virtuvėje, arbatą geriam, ir staiga išgirstam lauke grojančią muziką. Atsidarome langą, o ten autobusas stovi, žmonių minia aplink. Neįtikėtinas siurprizas nuo pat ryto“, – nusijuokė A. Stauga.

Dukra R. Pranciulaitienė prisipažino, kad norėjo tėvelius nukelti 50 metų atgal bei kartu su jais aplankyti jiems abiem svarbias vietas.

„Auksinių vestuvių proga tėveliams norėjau suorganizuoti kelionę atgal į praeitį. Tai jiems buvo didelis siurprizas ir netikėtumas. Į šventę subūriau visus artimuosius ir visus tuos, su kuriais jie nori bendrauti, kuriuos myli. Šventėje Rotušėje dalyvavo ir dvi pamergės bei pabrolys, kurie dalyvavo vestuvėse prieš 50 metų. Taigi, pirmiausiai palaiminimas buvo gautas Pociūnėlių bažnyčioje, kur tėvai tuokėsi, įžadai atnaujinti Kėdainių rotušėje, vėliau vykome į jų tėviškes. Man tėvai visada buvo didelis pavyzdys. Pati užauginau tris vaikus, jau turiu du anūkus. Mes visi labai artimai bendraujame iki šiol. Tėvai mums parodė, kaip reikia išlaikyti bendrumo ryšį, artumą, nes niekas nepakeis buvimo kartu“, – pasakojo dukra R. Pranciulaitienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.