„Manęs tai jau tikrai neapgaus“, – tikėjosi kėdainietis Darius (vardas pakeistas, asmuo redakcijai žinomas), pirkdamas bilietus į krepšinio komandos „Žalgiris“ rungtynes iš perpardavinėtojų.
Deja, realybė buvo kitokia – bilietus pasiūlęs asmuo pasirodė besantis sukčius, kuris pinigus pasisavino ir atsiuntė suklastotus bilietus.
„Sausio 2-ą dieną „Žalgirio“ krepšininkai namų arenoje Kaune žais Eurolygos mačą su Pirėjo „Olympiakos“ komanda, – istoriją pradėjo pasakoti kėdainietis. – Tądien kaip tik mano brolio gimtadienis, tad nusprendžiau jį bei kelis draugus pasikviesti į varžybas ir taip pasveikinti su gimtadieniu. Oficialiai parduodamų bilietų „Žalgirio“ internetinėje svetainėje jau nebuvo, jie visi buvo išpirkti. Tad atsidariau socialinius tinklus ir bilietų pradėjau ieškoti ten.“
Paieškos ilgai netruko – paskelbus viešą pranešimą, kad ieškoma bilietų į „Žalgirio“ rungtynes, atsirado keli asmenys, siūlantys bilietus.
„Pardavėjas iš pradžių nepasirodė nepatikimas, juolab kad jo vardas bei pavardė feisbuko anketoje bei banko sąskaitos mokėtojo vardas bei pavardė sutapo. Tačiau pervedus pinigus ir gavus bilietus pradėjo kirbėti nerimas – būtent to sektoriaus bei vietos oficialių bilietų kaina yra žymiai didesnė nei ta, už kurią gavau aš“, – pasakojo Darius.
Nenorėdamas su draugų kompanija rungtynių dieną likti „ant ledo“ – tiesiog nepraeiti pro įėjimo į areną vartus, jis bilietus nusiuntė „Žalgirio“ atstovams, kad šie patikrintų, ar bilietai yra nesuklastoti.
„Deja, bet teko nusivilti – jie buvo padirbti“, – pasakojo kėdainietis.
Jis nedelsdamas kreipėsi į policiją.
„Šiuo metu yra pradėta byla, kaltininkas surastas. Tai devyniolikmetis vaikinas iš Vakarų Lietuvos miesto. Jo tėvai nieko nežinojo apie sūnaus darbelius, tad liko nemaloniai nustebę, sužinoję, kad jų sūnus yra sukčius. Dabar vaikinui gresia nemalonumai su teisėsauga bei nemenkos baudos“, – pasakojo Darius.
Tad kaip neįkliūti į bilietų perpardavinėtojų pinkles? „Žalgiris group“ atstovas spaudai Almantas Kiveris siūlo bilietų iš nepatikimų asmenų nepirkti visai.
Tačiau jei į varžybas norisi, o oficiali prekyba bilietais jau pasibaigusi?
„Perkant bilietus iš neoficialių perpardavinėtojų, negalime užtikrinti, ar tas pats bilietas nebuvo išsiųstas ar nelegaliai parduotas tik vienam pirkėjui, jį gali turėti ir daugiau asmenų. Su vienu bilietu į areną galima patekti tik vieną kartą. Vienintelis oficialus Kauno „Žalgirio“ namų rungtynių bilietų platintojas yra Zalgiris.lt“, – pabrėžė pašnekovas.
Jis papildė, kad bilietų perpardavinėjimas ne tik yra draudžiamas pagal bendrąsias pirkimo – pardavimo taisykles, bet ir pagal LR administracinį ir / arba baudžiamąjį kodeksą:
„Kopijuoti, dauginti, parduoti Bilietą griežtai draudžiama. Pirkėjai, neteisėtai naudojantys Bilietą šiais tikslais, gali būti baudžiami pagal Lietuvos Respublikos administracinį ir / arba baudžiamąjį kodeksą“. Baudos gali siekti ir kelis šimtus eurų.
„Jei asmuo buvo apgautas, rekomenduojame įvykį registruoti policijoje“, – pridūrė jis.