Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos LIEPOS filiale pristatoma virtuali Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kėdainių rajono filialo narės Živilės Baliūnaitės tapybos darbų paroda „Spalvų kelias. Path of Colours“.

 „Pristatome virtualią Živilės Baliūnaitės tapybos darbų parodą. Filiale „Liepa“ turėjome susitikti ir su autore, tačiau tai atidėjome sveikesniam laikui“, – sakė filialo vyresnioji bibliotekininkė Inga Paškevičienė.

Parodoje autorė pristato spalvų kelią arba, jos žodžiais tariant, spalvų kelionę. „Spalvų gama priklauso nuo išgyvenimų ir patirčių, nuo to, kokius jausmus ir mintis mums sukelia tam tikri objektai. O kartais šios spalvos tiesiog prabunda mumyse ir veržte veržiasi laukan. Tai spalvos, kurios nuspalvina mūsų gyvenimą, mums besikeičiant, keičiasi ir jos“, – šiais žodžiais Ž. Baliūnaitė apibūdina savo darbus.

Mergina prisistato esanti kėdainietė, dailės ji mokėsi Kėdainių dailės mokykloje, tačiau baigusi „Atžalyno“ gimnaziją pasuko kitu keliu. Studijavo Vytauto Didžiojo universitete, baigė socialinės antropologijos magistro studijų programą.

Tapybos procesas parodos autorei – tai pokalbis su savimi, su aplinka. „Mano tapybos darbai – tai pasakojimai, kuriuos noriu perteikti žiūrovui, tačiau palieku vietos vaizduotei, interpretacijoms. Spalvos man yra žmogaus, pasaulio, tapybos pagrindas, jos supa mus nuo gimimo iki mirties. Mano tapyba neturi konkrečios temos, nesu tiksli ar konkreti, mėgstu ryškių spalvų žaismą“, – prisipažįsta Ž. Baliūnaitė.

Autorė sako mėgstanti išbandyti įvairias technikas, neapsiribojanti vien teptuku. „Pastebiu, kad mano darbams įtakos gali turėti Japonijos kultūra, ši šalis mane žavi nuo vaikystės“, – sąsajų kviečia paieškoti ji.

„Gražus ir nuoširdus bendradarbiavimas vyksta tarp Kėdainių aklųjų ir silpnaregių bei bibliotekininkų“, – pasidžiaugusi paroda, pabrėžė LASS Kėdainių rajono filialo pirmininkė Asta Bobinaitė. LASS Kėdainių rajono filialo tikslas yra mažinti regėjimo negalią turinčių žmonių socialinę ir kultūrinę atskirtį, skatinti integraciją į visuomenę. Organizacijos paslaugomis naudojasi Kėdainių rajone gyvenantys žmonės su regėjimo negalia, jų šeimų nariai, globėjai. Metų pradžioje organizacija vienijo 121 narį, turintį regėjimo negalią.

Aplankykite parodą Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

M. Daukšos viešosios bibliotekos nuotraukoje viršuje – parodos autorė Ž. Baliūnaitė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.