Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius informuoja: per septynis šių metų mėnesius Kėdainių rajone jau užregistruota 2 susirgimai erkiniu encefalitu ir 14 Laimo ligos atvejų. Visi susirgusieji – suaugę asmenys, gyvenantys skirtingose miesto ir rajono vietovėse.

Erkė.

Erkė.

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai erkių skaitlingumą stebi viso erkių aktyvumo sezono metu. Erkės skaičiuojamos kas 10 d. Paskutinė išvyka į Babėnų mišką buvo š. . rugpjūčio 7 d. Jos metu kontroliniame miško kilometre aptiktos 97 erkės. Iš jų net 95 nimfos, kurios yra labai mažos ir sunkiai pastebimos.

Visiems besiilsintiems gamtoje norime priminti, kad šiuo metų laiku rekomenduojama būti itin budriems ir saugotis erkių įsisiurbimo:

    • Tinkamai apsirengti.

    • Kas 1 – 2 val. apžiūrėti drabužius ir atviras kūno vietas.

    • Naudoti erkes atbaidančias priemones.

    • Grįžus iš gamtos, drabužius, kuriais vilkėjome, pakabinti negyvenamoje patalpoje arba saulėtoje vietoje.

    • Rūpestingai apžiūrėti savo kūną, iššukuoti plaukus, išsimaudyti.

Norintiems išvengti erkinio encefalito rekomenduojama pasiskiepyti.

Centro specialistai įspėja, jei įsisiurbė erkė – kuo skubiau ją pašalinkite pincetu, tankaus audinio arba popieriaus gabalėliu. Suimkite erkę kuo arčiau odos ir ištraukite ją sukamuoju judesiu. Stenkitės nepalikti odoje erkės galvutės. Įsisiurbimo vietą nuplaukite muilu ir patepkite dezinfekuojančiu tirpalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.