Startavo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmojo etapo kovos, kurias atidarė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (0/1) ir Prienų „Labas GAS“ (1/0) rungtynės.

Ignas Sargiūnas ir Darylas Doualla demonstravo lyderystę savo komandose, tačiau pergalę galiausiai pasiekė „Labas GAS“, kuri svečiuose 83:81 (18:12, 13:26, 32:16, 20:27) palaužė kėdainiškius.

1. Sargiūnas pelnė 22 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o „Nevėžio-Optibet“ gretose žibėjęs D. Doualla pridėjo 21 tašką bei atliko 4 perdavimus.

Beje, „Labas GAS“ treneris Marius Leonavičius iškovojo pirmąją pergalę kaip Prienų ekipos vairininkas.

Prienų ekipos pergalei pakako vos 3 tritaškių iš 16 (19 proc.), kai varžovai smeigė 10 iš 26 (38 proc.)

Primename, kad pirmajame „Citadele“ KMT etape kovos 4–10 vietas pernai užėmusios „Betsafe-LKL“ ekipos bei Jonavos „CBet“. Dviejose grupėse ekipos žaidžia dviejų ratų sistema.

Kėdainių ekipos kitos rungtynės Citadele KMT turnyre lauks spalio 3 dieną prieš Klaipėdos „Neptūną“, o „Labas GAS“ spalio 7 d. susitiks su Jonavos „CBet“.

Prieniškiai rungtynes atidarė galingai ir atitrūko 14:4, o šeimininkams prireikė maždaug kėlinio, kad rezultatą sugebėtų išlyginti ir persverti savo naudai – 31:30. Skirtumas ėmė augti (35:30), o po dviejų ketvirčių „Nevėžis-Optibet“ pirmavo 38:31.

Vis tik po didžiosios pertraukos „Labas GAS“ vėl ėmė iniciatyvą į savo rankas: spurtas 11:0 leido persverti rezultatą (44:40), darkart pataikė Jovanas Kljajičius, penkis taškus rinko Giedrius Bergaudas, du taškus pelnė Mantvydas Staniulis, baudas sumetė I. Sargiūnas bei Erikas Venskus – taip pavyko pirmauti jau 59:47. D. Doualla ėmėsi gerinti šeimininkų situaciją, kad iki ketvirčio finalinės sirenos priartėti pavyko – 54:63.

Prienų komanda būtent trečiame kėlinyje rodė gerokai pajėgesnį puolimą nei iki tol – iš viso pelnė 32 taškus, kai per du pirmuosius ketvirčius – viso 31.

D.Doualla ir Abramo Canka svarbiausiu metu patempė į priekį „Nevėžį-Optibet“ (60:63), o likus kiek daugiau nei pusei ketvirčio rezultatas buvo lygus – 69:69. Paskutinės minutės buvo labai atkaklios, o kai atrodė, kad po J.Kljajičiaus metimo „Labas GAS“ vėl bandys bėgti (76:71), tritaškį smeigė A. Canka – 74:76.

Likus minutei Danielius Lavrinovičius vėl įvedė lygybę (79:79), tačiau I.Sargiūnas rodė, jog yra lyderis, ir jam atsakė – 81:79. Būtent A. Canka vėl sumetė svarbias baudas (81:81), nervų išbandymas laukė ir I. Sargiūno – šis jį išlaikė – 83:81. Liko 8 sekundės, per kurias „Nevėžis-Optibet“ neišsigelbėjo.

„Labas GAS“: Ignas Sargiūnas 22 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jovanas Kljajičius 15, Juwanas Durhamas 14, Rapolas Ivanauskas 13 (9 atk. kam.), Erikas Venskus 6.

„Nevėžis-Optibet“: Darylas Doualla 21 (3/6 trit.), Abramo Canka 18 (6 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 11 (6 rez. perd.), Matas Jucikas 8 (6 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 7.

„Nevėžio-Optibet” vyr. treneris G. Petrauskas. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

„Kiekvienas pralaimėjimas skaudus, bet skaudžiausia, kad pralaimėjome daug mikrodvikovų, net būdami dviese prieš vieną varžovą. Jie kovėsi stipriau. Atrodė, kad kovoje dėl kamuolių jie dominavo, nors buvo lygu. Labiausiai išgyvename ne dėl paskutinės minutės, o dėl tendencijos“, – po mačo kalbėjo Gediminas Petrauskas.

„Šios pergalės dar nelaikau savo pirma oficialia, noriu atsidaryti „Betsafe-LKL“. Po dviejų pralaimėjimų buvo šiek tiek niūru rūbinėje, bet stengėmės laikytis, dirbti savo darbą, suprantame, kad procesas, o ne pergalės ir pralaimėjimai parodo, koks stiprus esi“, – teigė M. Leonavičius.

Kitas KMT rungtynes Kėdainių „Nevėžis-Optibet” žais spalio 3 d., sekmadienį, Klaipėdoje su „Neptūnu”. Tiesioginė rungtynių transliacija internetu – per www.LRT.lt/mediaka.

Šaltinis: LKL

D. Doualla šiose rungtynėse buvo rezultatyviausias. Antrame plane – Marius Valinskas (Nr. 99). (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)